- Najczęstsze pytania -

SMP to skrót od SCALP MICROPIGMENTATION (mikropigmentacja skóry głowy) – zabieg, który ma na celu stworzyć iluzje krótko ściętego włosa. Do wierzchniej warstwy skóry aplikujemy specjalnie dobrany pigment, który tworzy iluzję mieszków włosowych. Po zabiegu nasza głowa wygląda jakby była pokryta tysiącami włosów. Nazywany jest też tatuażem medycznym.
Tak, nawet bardzo. Nasze pigmenty i sprzęt, na którym pracujemy jest na najwyższym światowym poziomie. Dodając do tego doświadczony personel mamy nieograniczone możliwości. Obiecujemy, że nawet ludzie z najbliższego otoczenia nie dostrzegą, że to nie są prawdziwe włosy.
Oczywiście. Możemy ukryć blizny po przeszczepach włosów, oparzeniach, urazach, operacjach i innych przeżyciach. Nie ma znaczenia jak "stara" jest blizna.
Przy odpowiedniej pielęgnacji zadowalający efekt może utrzymywać się kilka lat, ale znaczenie ma tutaj również system immunologiczny, który jest indywidualny dla każdej osoby i ciężko jest przewidzieć jego funkcjonowanie. Najczęściej zadowalający efekt trwa 3-4 lata. Jeśli po kilku latach stwierdzisz, że chciałbyś poprawić efekty, wykonamy dla Ciebie retusz. Cena za retusz jest zdecydowanie niższa niż pierwszej serii zabiegów w klinice SMP. Powracającym klientom zawsze udzielamy rabatu.
Nie. Nasze pigmenty nie zmieniają koloru. Po upływie czasu kolor słabnie, ale nigdy nie zamienia odcienia na niebieski czy zielony.
Tak. Możemy odwrócić efekt zabiegu za pomocą terapii laserowej z funkcja Q-Switch. Jest to system z zastosowaniem bardzo krótkiego impulsu o dużej energii. Po usunięciu nie powstają blizny, ani przebarwienia.
Kwestia bólu jest bardzo indywidualna. Większość osób ocenia ból na 3-4 (w skali 0-10).
Cena od 1200 zł, zależna od stopnia łysienia. Ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta. Możesz wysłać nam swoje zdjęcia, porozmawiać przez skype bądź przyjechać do naszej kliniki w celu wyceny zabiegu.
Najczęściej potrzeba 3 zabiegów do otrzymania zadowalającego efektu. Odstęp między zabiegami powinien wynosić minimum tydzień. Pełen efekt jesteś więc w stanie osiągnąć po ok. 3 tygodniach.
Oczywiście, w naszej klinice zawsze konsultacje przeprowadza osoba po zabiegu. Jeśli sobie tego życzysz, spotkanie może odbywać się poza kliniką, żebyś przekonał się na własne oczy, że zabieg nie wzbudza zainteresowania wśród innych.
Mikropigmentacja nie może zostać wykonana w przypadku, gdy u klienta występuje któreś z wymienionych przeciwwskazań: uszkodzenia skóry w miejscu, w którym ma być pigmentowana, trwająca radio lub chemioterapia (niezakończone leczenie nowotworu wyklucza z przeprowadzenia mikropigmentacji skóry głowy), infekcje bakteryjne, grzybicze lub wirusowe, świeże blizny, stany zapalne skóry głowy, choroby skórne na pigmentowanej powierzchni (łuszczyca, pokrzywka), wykwity skórne, epilepsja. Podczas przeprowadzanej bezpłatnej konsultacji, oceniamy stan skóry osoby decydującej się na zabieg SMP. Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, klient wypełnia ankietę medyczną, która wyklucza ewentualne przeciwwskazania.