Co powiedzą inni?

Emil Paruszewski | Maj 26, 2018

Co powiedzą inni?

Tak już jest, oceniamy i jesteśmy oceniani. Oceniamy innych i siebie. Czy wiesz, że “pierwsze wrażenie” trwa tylko i aż od 0.1-30 sekund? Co wtedy oceniamy? Wygląd. Tak, tak – oczywiście liczy się wnętrze, ale każdy z nas zwraca uwagę na wygląd.
Zastanawiasz się nad wykonaniem mikropigmentacji skóry głowy, ale obawiasz się, co powiedzą inni? Jak zareagują? Wolisz, żeby zauważyli zmianę, czy ma być ona niezauważalna?

Jak to jest z mikropigmentacją skóry głowy?
Zauważasz, że włosy Ci wypadają. Coraz bardziej się przerzedzają. Starasz się tuszować ubytki włosów – a to zmiana przedziałka, zaczesanie na prawo, na lewo, pod górę. Zapuszczasz włosy na górze i układasz je w taki sposób, by przykryły pojawiającą się łysinę. Zaczynasz być przewrażliwiony na punkcie fryzury. Każdy komentarz, żart wśród znajomych na temat włosów odbierasz personalnie. Nadal pozostajesz przy zaczesywaniu, ale nie wygląda to już tak dobrze, jak kiedyś. Prześwity są coraz większe, a kontrast pomiędzy skórą a włosami widać z coraz dalszej odległości. Jak sytuacja na to pozwala, zakładasz czapkę. Jesteś zły, jak ktoś w żartach ją ściągnie, albo jak znajomi wybierają klub lub restaurację, w której w czapce po prostu nie wypada siedzieć. Zdecydowałbyś się na mikropigmentację skóry głowy, ale znowu pojawia się pytanie – co powiedzą inni?

Powiem Ci, co powiedzą inni. Ludzie owszem, zauważą zmianę. W końcu wcześniej zaczesywałeś łysinę. Miałeś mało włosów i kryłeś się pod czapką. Jeśli zdecydujesz się obciąć włosy na krótko i wykonasz mikropigmentację skóry głowy, będziesz wyglądał tak, jak byś miał gęste włosy, ale Twoim wyborem jest krótka, modna fryzura. Otoczenie nie zwróci uwagi na “kropki” przypominające włosy, bo będą one tak dopasowane do Twoich prawdziwych włosów, że ciężko będzie je odróżnić. Skąd to wiem? Przychodzą do nas różne osoby i opowiadają swoje historie. Po skończonym procesie mikropigmentacji skóry głowy dzwonią lub przyjeżdżają na kawę, a wtedy opowiadają nam, jakie były reakcje znajomych. Przede wszystkim słyszą od ludzi, że coś się zmieniło, ale nie wiedzą, co. Słyszą komplementy, że wyglądają młodziej, korzystniej z taką fryzurą. Czasem nawet znajomi mówią, że sami chcieliby tak gęste włosy! A Ty? Ty po SMP masz więcej na głowie, ale nie problemu, jak ułożyć fryzurę, by nikt nie zauważył łysiny. Masz więcej włosów na głowie, a Twoja pewność siebie się zwiększa. Nagle problem, że wypadły Ci włosy, to już nie problem.Emil Paruszewski

Emil Paruszewski

Autor artykułu

Manager kliniki. Doskonale rozumie problem łysienia, ponieważ borykał się z nim od 17 roku życia. Od początku wiedział, że SMP to świetne rozwiązanie problemu. Dziś ma świadomość, jak zabieg pozytywnie wpłynął na jego życie. Pragnie uświadomić innym, że SMP to złoty środek.