Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Anna Sobczak | Lip 24, 2018

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Łysienie dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Coraz szybszy tryb życia, geny, stres i używki to tylko nieliczne z przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Mówi się o największym procencie osób łysiejących, po 50-tym roku życia, jednak nie ma się co oszukiwać! W obecnych czasach łysienie dotyka ludzi w każdym wieku.

Osoby dotknięte tym problemem, często borykają się z kompleksami. Pomocą w takiej sytuacji jest mikropigmentacja skóry głowy.

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Jeden z zabiegów, dzięki któremu człowiek odzyskuje pewność siebie i poczucie piękna to mikropigmentacja skóry głowy. Zabieg profesjonalnie nazywany dermatografią, polega na stworzeniu imitacji krótkich włosów. Cały zabieg opiera się na wprowadzaniu pod skórę głowy pigmentów. Pigmenty są neutralne dla naszego organizmu, co zapewnia, że zabieg jest w pełni bezpieczny dla człowieka, a możliwość wystąpienie reakcji alergicznej jest bliska zeru.

Pigmenty dobierane są indywidualnie do każdego klienta i wprowadzane są na niewielką głębokość, tak by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.

Imitacja krótko strzyżonych włosów najczęściej zachęca Panów. U mężczyzn łysienie jest bardzo widoczne, dlatego znacznie częściej to oni decydują się na taki zabieg. Nie oznacza to, że Panie rezygnują z tuszowania obszarów pozbawionych włosów. Mikropigmentacja skutecznie kamufluje ubytki włosów, jednocześnie nadając efektu ich zwiększonej objętości.

Zła dieta, choroby, nieodpowiednie kosmetyki… Niewiele trzeba by włosy znacznie się przerzedziły i powstały łyse ogniska na głowie.

Zafunduj sobie lepsze samopoczucie na długi czas! Mikropigmentacja utrzymuje się na głowie nawet cztery lata! Głowa pełna włosów to już nie marzenie spoza sfery nieosiągalnych!

Piękno należy wspierać, bo tworzą je nieliczni, a potrzebuje wielu smileyAnna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu