Codzienne nawyki, które mogą prowadzić do wypadania włosów

Anna Sobczak | Kwi 21, 2021

Codzienne nawyki, które mogą prowadzić do wypadania włosów


Istnieje szereg złych nawyków i czynności, które wykonujemy codziennie (często nawet o tym nie myśląc), które mogą uszkodzić włosy. Należą do nich między innymi palenie, niewłaściwa dieta i higiena, a także nadmierny stres i wiele innych. Nawyki te potrafią w znaczącym stopniu wpłynąć na włosy. Jeśli jesteś na etapie, kiedy wypadanie włosów to naprawdę spory problem, na końcu przedstawiamy zalety mikropigmentacji skóry głowy. Jeśli jednak zauważasz pierwsze skutki wypadania włosów, nadal możesz przeciwdziałać temu procesowi!

W niniejszym artykule przedstawiamy największe złe nawyki, które ludzie popełniają na co dzień i które wpływają bezpośrednio na stan włosów i skóry głowy. Większość z nich może powodować nieodwracalne uszkodzenie włosów, dlatego tak ważne jest, aby poznać je wszystkie i zmienić część swoich codziennych nawyków.

Złe nawyki wpływają na wypadanie włosów

Do najważniejszych problemów możemy zaliczyć między innymi nadmierna ekspozycja promieni słonecznych. Podobnie jak skóra, na nasze włosy może mieć wpływ promieniowanie UV. Może to spowodować uszkodzenie struktury i włosy, powodując tym samym ich starzenie i ograniczenie właściwości elastycznych. Dlatego bardzo ważne jest, aby chronić głowę przed nadmiernym nasłonecznieniem poprzez między innymi noszenie czapek z daszkiem.

Niewłaściwa dieta to kolejny, bardzo duży problem, mogący przyspieszyć proces wypadania włosów. Włosy potrzebują składników odżywczych, białek, witamin i minerałów, aby były zdrowe i silne. Zbilansowana dieta bogata w witaminy A, B, C i E, a także cynk, magnez i żelazo, owoce i warzywa pomaga zachować zdrowe i piękne włosy.

Dbasz o odpowiednią ilość wody spożywanej w ciągu dnia? Woda jest kluczowa do funkcjonowania naszego organizmu. Ważne jest, aby komórki były nawodnione, aby mogły zachodzić w nich niezbędne procesy. Jeśli Twoim codziennym źródłem wody jest tylko kawa pita o poranku, jest pole do poprawy. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu włosy wyglądają na zdrowsze i silniejsze.

Kolejnym obszarem, nad którym warto pracować jeśli chodzi o ograniczenie skutków łysienia jest wyeliminowanie stresu. Stres jest prawdopodobnie jednym z najgorszych czynników wpływających na nasze zdrowie i włosy. Zwłaszcza jeśli na co dzień masz mnóstwo stresujących sytuacji, które finalnie powodują zmęczenie i niepokój. Stres może mieć tak naprawdę wpływ na całe ciało, więc tym bardziej włosy mogą wydawać się narażone. Może zwiększyć częstotliwość wypadanie włosów, a nawet wywołać łysienie. Stres także może być powodem pojawienia się siwych włosów.

Palenie ma wpływ na mnóstwo obszarów naszego życia. Jest jednym z największych wrogów jeśli chodzi o włosy. Tytoń wprowadza toksyny do krwi i zmniejsza jej przepływ, ograniczając tym samym możliwość efektywnego dostarczanie składników odżywczych do mieszków włosowych. W rezultacie mieszki włosowe zaczynają się zamykać, a włosy stają się bardziej łamliwe. Kiedy mieszek zamyka się całkowicie, przestaje produkować włosy, które z czasem wypadają i nie powstają nowe.

Zaraz obok palenia tytoniu znajduje się alkohol jako kolejny czynnik powodujący łysienie i wypadanie włosów. Chociaż alkohol rozszerza naczynia krwionośne i spożywanie go w niewielkich ilościach może być nawet pożyteczne, spożywany w nadmiarze nie może być przetwarzany przez wątrobę i ostatecznie wpływa na pozbawienie organizmu niezbędnych składników odżywczych. To z kolei prowadzi do powstania uszkodzeń skóry i włosów. Nadmierne spożywanie alkoholu powoduje osłabienie włosów, które mogą stawać się kruche i łamliwe.

Odpowiednia higiena to podstawa w walce o każdy włos

Wiele osób uważa, że ​​częste mycie włosów nie stanowi żadnego problemu i nie wpływa na jakość włosów, wręcz przeciwnie, poprawiając ją. Prawdą jednak jest, że zbyt częste mycie pozbawia włosy i skórę głowy niezbędnych dla zdrowia i pielęgnacji składników odżywczych. Dochodzi także kwestia stosowania niskiej jakości produktów i kosmetyków, które mogą dodatkowo niszczyć włosy.

Przeciwieństwem problemu zbyt częstego mycia włosów jest oczywiście mycie ich zbyt rzadko. Równie źle jest w ogóle nie myć włosów. Brak higieny skóry głowy powoduje, że mieszki włosowe się zatykają, co zapobiega odrastania nowych włosów. Zaleca się mycie włosów wysokiej jakości szamponem kilka razy w tygodniu. Podobnie używanie gorącej wody może być kuszące, ale prawda jest taka, że ​​przy częstym używaniu może niszczyć włosy. Wysokie temperatury otwierają pory skóry głowy i je wysuszają. Wpływa to na uszkodzenie mieszków włosowych. Jesteś na etapie, gdzie na przeciwdziałanie wypadania włosów jest już za późno? Sprawdź czym jest mikropigmentacja skóry głowy i jakie gwarantuje efekty.

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy zapewnia wyjątkowe rezultaty z naturalnym wyglądem prawdziwych włosów. Ta innowacyjna metoda działa podobnie do tatuażu, gdyż w trakcie zabiegu wykorzystywane są specjalne igły, które służą do umieszczania specjalnie dobranych pigmentów pod skórą. Efekt końcowy wygląda na bardzo naturalny i bardzo przekonujący. Proces mikropigmentacji w naszej klinice zawsze rozpoczyna się od omówienia historii, życzeń i oczekiwań klienta, dzięki czemu efekt końcowy będzie bardziej niż zadowalający. Procedura i sam przebieg mikropigmentacji skóry głowy jest zawsze szczegółowo wyjaśniony, a kolejne kroki prowadzące do doskonałego wyniku są planowane wspólnie, przedstawiane w jasny sposób. Skontaktuj się z nami już dziś i umów się na bezpłatną konsultację!Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu