Łysienie to dla wielu osób bardzo wstydliwy temat. Jego powodów może być bardzo wiele, bardzo często są to ciężkie choroby. Jednak wraz z rozwojem techniki można wskazać bardzo dużo rozwiązań, które pozwalają podjąć skuteczną walkę z łysieniem. Jedną z możliwości jest mikropigmentacja skóry głowy. Jest to zabieg, który tuszuje łysienie.

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że mikropigmentacja skóry głowy to zabieg w pełni bezpieczny i praktycznie całkowicie bezbolesny. Pigment nie wywołuje żadnych alergii ani uczuleń. Efekt mikropigmentacji skóry głowy utrzymuje się około trzy lata – po tym czasie można wykonać odświeżenie zabiegu i ponownie cieszyć się pełną fryzurą.

Dzięki mikropigmentacji włosów można się skutecznie pozbyć kompleksu, który odbiera pewność siebie i poczucie atrakcyjności. Warto spróbować!

Jak przebiega wizyta?

Wiele osób zainteresowanych mikropigmentacją włosów zastanawia się, jaki może być efekt po pierwszej sesji zabiegu i jak wygląda przygotowanie do mikropigmentacji. Wiedza ta jest bardzo ważna, ponieważ kiedy pacjent wie, czego się może spodziewać – z pewnością jest pozytywnie nastawiony i spokojny.

W pierwszej kolejności konieczne jest wypełnienie wszelkich dokumentów. Jest to bardzo ważne, aby wyeliminować przeciwwskazania co do zabiegu. Kolejnym krokiem jest indywidualne omówienie sposobu działania. Specjalista przeprowadza krótki wywiad, dotyczący tego, jak włosy mają się prezentować, jaki jest ich pożądany wygląd ostateczny i czego dana osoba oczekuje. Jest to bardzo ważny etap. Ponadto pacjent, może zadać wszelkie nurtujące pytania i uzyskać na nie odpowiedź przed rozpoczęciem mikropigmentacji skóry głowy.

Po ustaleniu wszelkich szczegółów i rozwianiu ewentualnych wątpliwości, nadejdzie czas na omówienie linii włosów. Specjalista używa specjalnego narzędzia piśmienniczego, aby wyrysować linię na skórze głowy, w taki sposób, aby efekt zabiegu prezentował się jak najbardziej naturalnie i zgodnie z oczekiwaniami. Bardzo ważne jest dobre zaplanowanie działania oraz ustalenie oczekiwań pacjenta.

Kolejnym etapem jest przygotowanie pigmentu i rozpoczęcie zabiegu.

Czego można się spodziewać po pierwszej sesji mikropigmentacji skóry głowy?

Pierwsza sesja mikropigmentacji skóry głowy może trwać dwie do czterech godzin. Wszystko zależy od tego, jak duży obszar wymaga kamuflowania. Podczas zabiegu pacjent siedzi lub leży. Specjalista mikropigmentacji skóry głowy nakłada warstwę barwnika, która będzie wzorem dla drugiej i trzeciej sesji. Dzięki regularnym przerwom specjalista jest stale skupiony i wykonuje swoją pracę dokładnie.

Podczas pierwszej sesji, specjalista dopasowuje linię czoła, a także boków. Ponadto pokrywa całą powierzchnię głowy, która tego wymaga. W kolejnych sesjach punkty imitujące włosy są zagęszczane, co pozytywnie wpływa na naturalność wyglądu. Po tygodniu od pierwszej sesji, kiedy skóra się zregeneruje, można umówić się na drugą sesję.

Warto pamiętać, że bezpośrednio po wykonaniu zabiegu mikropigmentacji skóry głowy, skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Jednak efekt ten utrzymuje się kilka, do kilkunastu godzin po zabiegu.

Autor artykułu
Anna Sobczak
Specjalista mikropigmentacji
w klinice SMP

 

Masz pytanie?
close slider

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.*