Czy codzienne mycie włosów powoduje ich wypadanie?

Anna Sobczak | Lip 29, 2021

Czy codzienne mycie włosów powoduje ich wypadanie?


Pytanie czy codzienne mycie włosów powoduje ich wypadanie pojawia się niezwykle często pod kątem poszukiwania przyczyn ich przerzedzania i łysienia. Prawdopodobnie tak jak i my, słyszałeś od znajomych lub przeczytałeś gdzieś w Internecie, że codzienne mycie włosów może powodować ich szybsze wypadanie. W sieci krąży wiele mitów na temat tego, jak często powinniśmy myć włosy, dlatego postanowiliśmy na bazie naszych doświadczeń i wiedzy poruszyć ten dla wielu bardzo istotny temat.

Częste mycie włosów może powodować ich wypadanie – fakt czy mit? O ile u osób o włosach mniej przetłuszczających się kwestia codziennego mycia włosów nie musi być poddawana dyskusji, o tyle osoby mierzące się z tym problemem mogą już widzieć zasadność w tym pytanie. Co jeśli masz przetłuszczające się włosy, które trzeba myć częściej, aby zachować ich odpowiedni wygląd?

Codzienna pielęgnacja włosów - co musisz wiedzieć?

Każdy z nas ma różne typy skóry, stąd też oczekiwania i wymagania również są różne. Podobnie mamy różne rodzaje włosów, a więc i inne potrzeby związane z ich pielęgnacją.  

Częstotliwość mycia włosów szamponem to często osobiste preferencje, ponieważ zależy to od rodzaju włosów i rodzaju skóry głowy. Jednak nadmierne mycie włosów u niektórych osób może spowodować ich wysuszenie i zniszczenie, podczas gdy u innych nieregularne mycie zazwyczaj powoduje, że włosy szybciej się przetłuszczają. Skóra głowy wydziela olejek zwany sebum, który nawilża skórę głowy i nadaje włosom zdrową konsystencję. Ale nadmierna produkcja sebum na skórze głowy otwiera drogę do rozmnażania bakterii i może powodować łupież.

Podobnie produkty do pielęgnacji włosów, takie jak niewłaściwie dobrany lakier do włosów, żele, odżywki i suchy szampon mogą regularnie powodować zatykanie skóry głowy. Warstwy tłuszczowe, brud i martwe komórki skóry, które gromadzą się, mogą zamykać pory, powodując infekcję skóry głowy i uszkodzenie mieszków włosowych. Mycie włosów może oczyścić skórę głowy, usuwając te zanieczyszczenia.

Używanie odpowiedniego szamponu to podstawa

Niektóre szampony zawierają związki, które wytwarzają gęstą pianę, która dokładnie oczyszcza skórę głowy i usuwa nadmiar sebum. Warto na pewno zwrócić uwagę na wybrany i stosowany produkt, zwłaszcza mając obecnie do dyspozycji setki artykułów. Szampony zawierające siarczany mogą z czasem nie być dobre dla zdrowia włosów, ponieważ mogą powodować suchość i uszkodzenia. Dlatego oprócz szamponu zaleca się używanie odpowiedniej odżywki, która umożliwi odpowiednie nawilżenie włosów i doda im dodatkowego blasku i gładkości.

Wśród wielu mitów dotyczących regularnego mycia włosów szamponem jest to, że nadmierne mycie włosów może powodować ich wypadanie. Nie jest to spowodowane myciem włosów, ale zawartością szamponu, którego używamy. Źle dobrany szampon może sprawić, że włosy staną się suche i łamliwe, co z czasem prowadzić może do ich wypadania. Wielu ekspertów twierdzi, że regularne mycie włosów dobrym szamponem, w zależności od rodzaju włosów, faktycznie poprawia zdrowie włosów, a nie odwrotnie. 

Pielęgnacja włosów po myciu również odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowia włosów. Intensywne suszenie włosów ręcznikiem zaraz po umyciu może powodować ich wypadanie. Podobnie częste używanie urządzeń do stylizacji włosów, takich jak suszarki do włosów i prostownice, może powodować termiczne uszkodzenia włosów i sprawić, że ​​staną się podatne na łamanie. Tak więc codzienne mycie włosów nie powoduje bezpośrednio, że wypadają. Uważaj jednak na wszystkie dodatkowe czynności związane z myciem włosów, które przedstawiliśmy powyżej. Alternatywnym rozwiązaniem w przypadku występowania łysienia telogenowego czy genetycznego jest mikropigmentacja skóry głowy. Czym jest i dlaczego warto zainteresować się zabiegiem tego typu?

Jak rozwiązać problem z wypadaniem włosów?

Jeśli mimo wszystko nadal w niepokojący sposób tracisz włosy i sytuacja się nie poprawia, powinieneś zasięgnąć porady specjalisty. W naszej klinice SMP odpowiadamy na oczekiwania naszych klientów, którzy całkowicie stracili włosy, bądź też zastanawiają się, jak zagęścić wybrane miejsca na skórze głowy. 

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg podobny do tatuowania, który stosowany jest w celu stworzenia wyglądu krótko przyciętych włosów na skórze głowy. Podczas zabiegu mikropigmentacji skóry głowy, urządzenie podobne do rączki do tatuażu jest używane do wprowadzenia specjalistycznego pigmentu w powierzchniowych warstwach skóry. Doświadczony pracownik kliniki używa urządzenia do tworzenia serii kropek, które naśladują wygląd krótko przyciętych włosów i co ważne można niemal dowolnie personalizować nowy wygląd i projektować go na wczesnym etapie. Wraz ze wzrostem popularności krótko ściętych fryzur, mikropigmentacja skóry głowy stwarza mężczyznom, którzy borykają się z problemem wypadania włosów, możliwość stworzenia świetnego wyglądu, jakiego oczekują. 

Nasz zespół specjalistów ma wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań i przeprowadzaniu zabiegu mikropigmentacji skóry głowy. Skontaktuj się z nami już dziś i umów na pierwszą wizytę, podczas której przedstawimy Ci przykładowe realizacje i zaplanujemy dalsze etapy!

 


Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu