Czy mikropigmentacja skóry głowy jest bezpieczna dla każdego?

Anna Sobczak | Sie 20, 2021

Czy mikropigmentacja skóry głowy jest bezpieczna dla każdego?


Mikropigmentacja skóry głowy to innowacyjny, niechirurgiczny zabieg polegający na aplikacji specjalnie dobranego pigmentu w naskórek głowy. Ma to na celu stworzenie wrażenia krótko ściętych włosów. Jedną z zalet mikropigmentacji skóry głowy jest komfort i bezpieczeństwo, na które pacjenci zwracają uwagę podejmując tak ważną dla siebie decyzję.

Pacjenci decydujący się na przejście zabiegu SMP nie odczuwają dyskomfortu, a cały zabieg mikropigmentacji przeprowadzany jest pod okiem doświadczonego specjalisty naszej kliniki. Mikropigmentacja skóry głowy to najlepsze rozwiązanie na problem z wypadaniem włosów i może stanowić świetny kamuflaż dla wszystkich rodzajów blizn.

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg, w którym wykorzystujemy najwyższej jakości sprzęt i narzędzia (jak igły i pigmenty) oraz zaawansowane techniki wprowadzania pigmentu w naskórek. Jest to zabieg, który wymaga dużego doświadczenia, którym może pochwalić się nasza klinika, dzięki czemu każda realizacja przebiega w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

Mikropigmentacja skóry głowy imituje naturalnie wyglądające włosy ścięte przy skórze. W przeciwieństwie do tradycyjnego tatuażu, pigment stosowany przy mikropigmentacji skóry głowy jest wprowadzony w pierwszą warstwę skóry, co znacząco wpływa na komfort pacjentów. Kolejną różnicą względem tradycyjnego tatuażu jest to, że nie stosuje się pigmentów trwałych, ale pigmenty hipoalergiczne, które nie wywołują reakcji alergicznych i rozkładają się w organizmie bez żadnych skutków ubocznych. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy wymaga najczęściej dwóch do trzech sesji, w celu osiągnięcia wymarzonego efektu końcowego.

SMP - krok po kroku

Wypadanie włosów jest głównym problemem, który powoduje, że wielu mężczyzn źle się czuje ze swoim wyglądem. Rozwiązanie oferowane przez naszą klinikę może zagwarantować najlepszy efekt i spełnienie wysokich oczekiwań. Statystycznie najczęstszą przyczyną wypadania włosów zarówno u mężczyzn i kobiet jest dziedziczność, stanowiąca prawie 90 procent wszystkich przypadków.

Najczęściej mówi się o łysieniu typu męskiego, które stanowi ponad 96 procent przypadków u mężczyzn, z czego prawie dwie trzecie mężczyzn doświadcza jakiegoś rodzaju wypadania włosów w wieku 32-35 lat. Idąc dalej, ponad 80 procent mężczyzn doświadcza znacznego przerzedzania włosów w wieku 50 lat. 

Chociaż dostępnych jest wiele opcji leczenia i przeciwdziałania wypadaniu włosów, mężczyźni coraz chętniej decydują się na pewną i bezpieczną metodę - mikropigmentację skóry głowy. Mikropigmentacja skóry głowy to trwały efekt, który naśladuje krótko przystrzyżoną fryzurę. Procedura ta jest wykonywana w naszym specjalistycznym gabinecie, w którym każdy z pacjentów czuje się wyjątkowo i bezpiecznie.

Mikropigmentacja skóry głowy - wiek nie jest przeszkodą

Czy mikropigmentacja skóry głowy jest bezpieczna dla osób w każdym wieku? Odpowiedź brzmi - tak! Każdy, w każdym wieku, może zdecydować się na mikropigmentację skóry głowy w obliczu problemu wypadania włosów. Powinieneś wiedzieć, że łysienie to powszechny problem wielu osób. Mikropigmentacja skóry głowy jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, przeprowadzanym przez naszych specjalistów. Może pomóc rozwiać obawy związane z łysieniem i przerzedzeniem włosów oraz odzyskać młodzieńczy i zdrowy wygląd.

Zalety mikropigmentacji skóry głowy

  • Zabieg mikropigmentacji skóry głowy ma na celu stworzenie wrażenia krótko ogolonej głowy. Rezultaty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji,

  • Ukrywa niedoskonałości skóry głowy. Jedną z największych zalet SMP jest to, że ukrywa wszystkie niedoskonałości skóry głowy w naturalny sposób. Może być to kluczowe po przeszczepie lub w przypadku innych niedoskonałości jak np. przebarwienia skóry

  • Zabieg jest bezpieczny i każdy z pacjentów przechodzi go komfortowo.  Mikropigmentacja skóry głowy nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Ze względu na to, że w trakcie zabiegu nie przeprowadza się żadnego nacięcia, nie ma także ryzyka infekcji.

  • Efekty widoczne są już po pierwszej sesji! Omawiana procedura jest nieskomplikowana i wydajna - już po trzech zabiegach zobaczysz pełny efekt. Wystarczy więc kilka godzin, aby cieszyć się świetnym, naturalnym wyglądem, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Ponieważ mikropigmentacja skóry głowy to nieinwazyjna procedura, czas regeneracji skóry jest również szybki, co pozwala wrócić do normalnego życia w dzień zabiegu.

SMP - skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia

Przede wszystkim mikropigmentacja skóry głowy to jedna z możliwości na pozbycie się problemu łysienia i wypadających włosów. SMP umożliwia w krótkim czasie odzyskanie pewności siebie. Zabieg w naszej klinice wykonywany przez zespół doświadczonych, wykwalifikowanych pracowników posiadających na swoim koncie wiele realizacji i długoletniego doświadczenia. 

Wszystko to ma na celu zapewnienie klientom jak największego bezpieczeństwa i zadowalających efektów zgodnie z założeniami. W zabiegu mikropigmentacji skóry głowy wykorzystujemy nowoczesne i innowacyjne urządzenia, techniki i maszyny, które zapewniają najlepsze efekty i całkowite bezpieczeństwo naszych klientów.

 


Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu