Czy zabieg mikropigmentacji skóry głowy jest bezpieczny?

Anna Sobczak | Wrz 20, 2018

Czy zabieg mikropigmentacji skóry głowy jest bezpieczny?

Mikropigmentacja skóry głowy ma wiele cech wspólnych z tatuażem, jednak nie powinno się tych pojęć utożsamiać. Mikropigmentacja skóry głowy w dzisiejszych czasach służy poprawie wyglądu wizualnego.

Mikropigmentacja skóry głowy jest wyjątkowym rodzajem tego typu zabiegów. Do naszej kliniki zgłaszają się ludzie, którzy wszelkimi sposobami starają się ukryć pewne defekty związane z utratą włosów.

Odpowiedź na pytanie dotyczące bezpieczeństwa zabiegu jest niemożliwa bez poznania szczegółów dotyczących preparatów wykorzystywanych podczas zabiegu.

Pigmenty wprowadzone w naskórek to głównie produkty pochodzenia mineralnego. Konieczne jest by ich skład był stabilny pod względem chemicznym. Na rynek nie są dopuszczane preparaty bez specjalistycznych testów. Począwszy od dermatologicznych, aż po toksykologiczne.

Pigmenty są więc neutralnie przyjmowane przez organizm człowieka, co dowodzi o tym, że są bezpieczne.

W profesjonalnych klinikach, zabiegi są przeprowadzane w sterylnych warunkach. Prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest znikome.

Pigmenty muszą być bezwonne i pozbawione wszelkich konserwantów.

Skóra głowy jest delikatna i wrażliwa, dlatego podczas zabiegu, stosowane preparaty nie powodują podrażnień oraz reakcji alergicznych.

Bezpieczeństwo naszych klientów jest priorytetem, dlatego używamy produktów najwyższej jakości. Wszystkie narzędzia są dokładnie sterylizowane, a igły jednorazowe.

Obawą przed którą mogą stanąć pacjenci jest efekt końcowy zabiegu. Nasza specjalistka Ania odpowiedzialna za wykonywanie zabiegów w klinice SMP wykonała już ponad 170 zabiegów mikropigmentacji skóry głowy. Doskonale dobiera kolory pigmentów tak, by tworzyły idealną całość z karnacją klientów i ich naturalnym kolorem włosów po to żeby klienci byli w pełni usatysfakcjonowani z rezultatu mikropigmentacji, a efekt był naturalny.Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu