Czym golić głowę po mikropigmentacji skóry głowy?

Emil Paruszewski | Gru 23, 2018

Czym golić głowę po mikropigmentacji skóry głowy?

                                       
                                                                                             
Wszystko zależy od tego, jaka długość włosów jest odpowiednia w danym przypadku. Po wykonaniu mikropigmentacji w przypadku łysej głowy musimy pilnować, żeby włosy były możliwie krótkie. Natomiast osoba, która wykonała zabieg mikropigmentacji skóry głowy w celu zagęszcenia włosów może pozwolić sobię na dłuższa fryzurę, więc kwestia częstego obcinania jej nie dotyczy. Skupię się na osobach, u których łysienie jest zaawansowane, a co za tym idzie – po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy powinny nosić krótką fryzurę.

Sposoby golenia głowy po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy

Pierwsze, które osobiście polecam i od ponad czterech lat praktykuję – golarka elektryczna.
Golarka elektryczna to praktyczne urządzenie, które ułatwia golenie oraz codzienną pielęgnację skóry głowy. Argument, który dla mnie jest najważniejszy i przemawia za golarką – nie ma możliwości zacięcia skóry. Golarka nie podrażnia skóry, jej ostrza są precyzyjne oraz delikatne, zapawniając nam bezpieczne i szybkie golenie. Gdy mamy wprawę, czas potrzebny na ogolenie głowy to  około dwie – trzy minuty. Osobiście używam golarki marki philips seria 1000. Jeden z tańszych modeli, kosztuje okolo 100-120 zł. Najzwyklejsza z możliwych, jednak sprawdza się świetnie. Ważne, żeby golarka była z trzema niezależnymi głowicami tnącymi, które dopasowują się do kształtu głowy i poradzą sobie nawet z twardym i gęstym włosem. Urządzenie to goli włosy idealnie pod zabieg mikropigmentacji skóry głowy. Są golarki, które kosztują nawet kilkaset złotych. Droższe modele można używać pod prysznicem, mają wbudowany akumulator i można je ładować bezprzewodowo. Nigdy nie testowałem tak drogich modeli – te najtańsze świetnie się sprawdzają, dlatego nie miałem potrzeby kupowania droższych. Zalecam kupienie taniego modelu – na pewno się sprawdzi smiley

Drugie rozwiązanie – golenie jednorazową maszynką z żyletkami używając pianki lub kremu do golenia. Testowałem to rozwiązanie, jednak u mnie zupełnie się nie sprawdziło. Nie mając wprawy zacinałem skórę głowy, skóra była podrażniona i bezpośrednio po goleniu zaczerwieniona. Wielu naszych klientów, którzy od lat praktykowali to rozwiązanie, po rozmowie ze mną – zamienili jednorazówkę na golarkę i bardzo sobie chwalą to rozwiązanie.

Trzecie rozwiązanie – klasyczna maszynka fryzjerska. Trzeba jednak pamiętać, że taka maszynka nie tnie włosów na typowe “zero”, a na 1-2mm. Rozwiązanie to sprawdza się u osób, które wykonały zabieg mikropigmentacji skóry głowy choć jeszcze nie są całkiem łyse, a ich włosy są po prostu przerzedzone.


Edit:

Cześć,
jestem zobowiązany zaaktualizować powyższy wpis.
Od kilkunastu miesięcy używam golarki elektrycznej marki remington, model RX5 Ultimate Series XR1500. Po takim czasie mogę wiele powiedzieć o urządzeniu z którego jestem bardzo zadowolony.
Remington posiada wszystkie zalety które posiadał Philips, jakiego wcześniej używałem. Remington jest jednak ligę wyżej niż Philips. 
Golarka firmy Remington dedykowana jest do golenia włosów na głowie. Odczuwalna jest różnica względem Philipsa, różnica na plus, w stronę Remingtona.
Pierwszy plus to wygoda. Golarka zdecydowanie lepiej leży w dłoni, po prostu lepiej się ją trzyma, a co za tym idzie, golenie jest bardziej komfortowe.
Drugi plus to czas golenia. Golenie trwa jeszcze krócej niż golenie Philipsem. Remington lepiej przystosowuje się do kształtu głowy. Ma więcej głowic golących, bo aż 5, co korzystnie wpływa na ścinanie włosów.
Kolejnym plusem jest czyszczenie golarki. Dzięki temu, że Remington jest wodoodporny wystarczy włożyć go pod strumień wody i gotowe - golarka czysta.
Na koniec muszę dodać, że remington jest bezprzewodowy. Jest to pomocne, szczególnie w podróży. Czas pracy baterii jest zadowalający. Ładuję golarkę średnio co 10-14 dni.
Jeśli szukasz urządzenia, które idealnie nadaje się do golenia włosów po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy wybierz remingtona RX5 Ultimate Series XR1500.


 Emil Paruszewski

Emil Paruszewski

Autor artykułu

Manager kliniki. Doskonale rozumie problem łysienia, ponieważ borykał się z nim od 17 roku życia. Od początku wiedział, że SMP to świetne rozwiązanie problemu. Dziś ma świadomość, jak zabieg pozytywnie wpłynął na jego życie. Pragnie uświadomić innym, że SMP to złoty środek.