Dlaczego włosy wypadają? Sprawdź sygnały, które powinny dać Ci do myślenia

Anna Sobczak | Lut 28, 2021

Dlaczego włosy wypadają? Sprawdź sygnały, które powinny dać Ci do myślenia


Jak w przypadku każdej innej dolegliwości ważne jest, aby wskazać wczesne oznaki wypadania włosów i określić, jakie rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. Jeśli zadajesz sobie pytania dlaczego tracisz włosy, bądź czy faktycznie w bliskiej lub dalszej przyszłości będziesz łysy to znak, że powinieneś już teraz zacząć zastanawiać się nad odpowiednią kuracją.

Liczne przeprowadzone badania pokazują, iż większość przypadków łysienia typu męskiego, znanego również jako łysienie androgenowe jest dziedziczne. To znaczy, że niespecjalnie możesz co z tym zrobić, jeśli już wykryłeś pierwsze oznaki wypadania włosów. Istnieją także inne, niekoniecznie genetyczne przyczyny wypadania włosów, takie jak łysienie, stres, skutki uboczne leków, urazy fizyczne i wiele innych.

Jakie są oznaki wypadania włosów?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na kwestię poruszaną już na samym wstępie artykułu czyli genetyka. Jeśli w Twojej rodzinie występuje łysienie, istnieje bardzo duża szansa, że ​​doświadczasz podobnych problemów w przyszłości. To, jak wyglądają członkowie rodziny, również obarczeni konkretnym zestawem genów zwykle wskazuje, czego możesz się spodziewać. Teorii na temat tego, po kim dziedziczy się gen łysienia jest wiele. Najnowsze badania mówią, iż geny odpowiedzialne za łysienie znajdują się na chromosomie Y, z kolei mężczyźni otrzymują chromosom X od strony matki, co jeszcze bardziej komplikuje dążenie do “winowajcy”. Tak czy inaczej, jeśli utrata włosów pojawi się w Twojej rodzinie, jest duża szansa na to, iż w przyszłości kolejni jej członkowie również będą doświadczać tego problemu.

Drugą oznaką, którą możesz bardzo prosto zauważyć jest stopniowe wypadanie włosów. Podczas kąpieli często gubi się kilkaset pojedynczych włosów. Dla uspokojenia możemy powiedzieć, że średnio człowiek ma od 100 do 150 tysięcy włosów, więc wydaje się, że problem nie jest tak duży. Budzenie się i znajdowanie kilku włosów na poduszce jest również całkowicie normalne. W rzeczywistości, mówiąc obrazowo można stracić nawet od 50 do 100 włosów dziennie, czasem liczba ta dochodzi do 200, zwłaszcza zaraz po umyciu włosów czy kąpieli. Jeśli jednak zauważasz, iż wypadanie włosów przestaje być zjawiskiem, które można określić w granicach normy może to oznaczać, że nadchodzi nieuniknione. Na końcu artykułu przedstawiamy jednak możliwości, jak można poradzić sobie w sytuacji po wypadnięciu włosów, także zdecydowanie nie ma czego się obawiać!

Nadmierne przerzedzenie włosów to z całą pewnością trzeci punkt na naszej liście. Cieńsze miejscowo włosy to wczesny wskaźnik wypadania włosów. Większość mężczyzn, u których włosy przerzedzają się, traci je stopniowo, można powiedzieć, niezauważalnie. Z czasem mężczyźni zaczynają widzieć skórę głowy, co z kolei jest już kolejnym krokiem do całkowitego wypadnięcia włosów - w większości przypadków.

Cofanie się linii włosów to kolejna oznaka, która zwiastuje problemy. Wbrew powszechnemu przekonaniu, zanim większość mężczyzn zauważy cofnięcie się przedniej linii włosów, prawdopodobnie straci dużo włosów na skutek przerzedzenia. Niektórzy mężczyźni najpierw doświadczają recesji linii włosów, co może być zniechęcające, ponieważ cofająca się linia włosów jest prawdopodobnie najbardziej widocznym objawem wypadania włosów.

Łuszcząca się skóra głowy to jeden z sygnałów. Łój jest produkowany przez skórę, dzięki czemu włosy są silniejsze. Jednak gdy włosy są cieńsze niż zazwyczaj, łój może gromadzić się i podrażniać mieszki włosowe, co z kolei powoduje łuszczenie się skóry głowy.

Powolna utrata włosów - co robić?

Ważne, abyś pamiętał, iż wypadanie włosów to nie jest problem, a przynajmniej nie w takiej skali, w jakiej Tobie się wydaje. Jest mnóstwo rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić sam fakt wypadania włosów, bądź też całkowicie pozbyć się problemu korzystając z zabiegów mikropigmentacji skóry głowy. Zachęcamy do unikania nowoczesnych, świetnie reklamowanych suplementów wątpliwej jakości. Bardzo często nie gwarantują one odpowiedniej skuteczności, co oczywiście może być rozczarowujące. Jest stosunkowo niewiele leków popartych autorytatywnymi badaniami klinicznymi, a jeszcze mniej daje prawdziwe wyniki.

Mikropigmentacja skóry głowy to rozwiązanie niemal idealne

Możesz zastanowić się nad przeszczepem włosów, ale w przypadku każdej poważnej operacji jest wiele rzeczy do rozważenia. Świetną alternatywą jest mikropigmentacja skóry głowy. Mikropigmentacja skóry głowy jest nie tylko nieinwazyjna, łatwa w utrzymaniu i nie wymaga przez klienta przyjmowania leków, ale jest również jedyną skuteczną odpowiedzią na problem wypadania włosów. Zapewnia 100% gwarantowane rezultaty i to już po 3 sesjach w zależności od skali problemu! SMP jest usługą, którą codziennie świadczymy w naszej klinice. Aby dowiedzieć się więcej o zabiegu mikropigmentacji skóry głowy oraz o tym, jak możemy Tobie pomóc skontaktuj się z nami i umów się na bezpłatną konsultację z naszym wykwalifikowanym personelem!Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu