Do kogo skierowany jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Anna Sobczak | Lut 17, 2021

Do kogo skierowany jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Zauważalny rozwój w branży medycznej i kosmetycznej, a także dynamiczny postęp  nauki i technologii umożliwia przeprowadzanie znacznie skuteczniejszego leczenia wielu chorób,  dzięki obecnie dostępnym opcjom leczenia. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy (SMP) polega na użyciu wysoce specjalistycznego sprzętu i mikroigieł do umieszczenia pigmentu w skórze głowy. Kto może być beneficjentem specjalistycznych klinik SMP i dlaczego często to właśnie mikropigmentacja jest najbardziej skuteczną i najszybszą drogą do poprawy swojego wyglądu?


Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg niechirurgiczny, który wykonuje się przez perforację skóry za pomocą dedykowanego urządzenia. Urządzenie to wprowadza specjalnie przygotowany pigment na odpowiednią głębokość za pomocą specjalnych igieł. Pigmenty nakłada się na poziomie naskórka skóry głowy w celu odtworzenia wyglądu ludzkich mieszków włosowych. Powyższa procedura ma na celu stworzenie iluzji krótko ścięte fryzury. Mikropigmentacja skóry głowy to więc bardzo wyspecjalizowana technika, która pozwala cieszyć się długotrwałymi efektami. W zależności od rodzaju skóry danej osoby utrzymanie się efektów w pierwotnej formie jest liczone w latach.

Mikropigmentacji nie można przeprowadzać za pomocą narzędzi wykorzystywanych przy klasycznym tatuażu, ponieważ igły do ​​tatuażu sięgają do głębszej warstwy skóry niż w przypadku mikropigmentacji. Ponadto pigmenty używane w tatuażu mogą z czasem ulec przebarwieniu. Czarne kolory mogą prowadzić do zimnych odcieni, takich jak ciemno zielony lub niebieski, co z całą pewnością nie jest pożądane przez klientów. Stąd też nasza klinika mikropigmentacji skóry głowy zwraca na aspekty techniczne szczególną uwagę, stosując tylko i wyłącznie najlepszej jakości narzędzia i pigmenty, które  są naturalnie wchłaniane przez ludzki organizm, co z kolei zapobiega zmianom koloru w przyszłości. Warto mieć na uwadze, iż z biegiem czasu kolory mogą stracić swoją intensywność i po kilku latach warto rozważyć ponowienie zabiegu.

W przeciwieństwie do prawdziwego tatuażu, pigmenty zastosowane w mikropigmentacji skóry głowy nie pozostają trwale w warstwie skóry. Pojedynczy zabieg mikropigmentacji może trwać od jednej do trzech godzin, jednak wiele zależy od oczekiwań klienta, czyli pożądanego efektu. W większości przypadków zalecane jest przeprowadzenie trzech zabiegów, co jest o wiele bardziej komfortowe i przyjazne dla klientów. Ważną kwestią, o którą pyta wiele osób jest znieczulenie. Otóż znieczulenie nie jest wymagane, a cały zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Kto może skorzystać z zabiegu SMP?

Przede wszystkim osobami zainteresowanymi SMP są najczęściej pacjenci doświadczający różnych form łysienia czy wypadania włosów, które charakteryzuje się całkowitą utratą włosów na skórze głowy. Nasza klinika mikropigmentacji skóry głowy pomaga zarówno pacjentom z całkowitym łysieniem, jak i u których problem dopiero się rozpoczyna.  Do kogo skierowany jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy? Kto więc najczęściej, z naszego doświadczenia korzysta z zabiegów SMP?

  • pacjenci z łysieniem plackowatym. Jest to choroba powodująca wypadanie włosów stopniowo jednak czasem przebieg agresywnie.

  • osoby, które chcą ukryć swoje blizny, na przykład po przeprowadzanych w przeszłości przeszczepach włosów,

  • osoby, u których wypadanie lub przerzedzenie włosów jest ledwo zauważalne, jednak nie czują się z tym komfortowo i zamierzają coś zmienić i ewentualnie zatuszować skutki przerzedzania włosów,

  • osoby, które chcą ukryć blizny po wypadkach, poparzeniach czy innych widocznych urazach,

  • osoby, które cierpią na łysienie androgenowe

  • klienci, którzy przeszli przeszczep włosów, jednak nie udało się uzyskać zadowalającego efektu i szukają alternatywnych i tańszych rozwiązań,

Korzyści z pigmentacji włosów są ogromne. Nasza klinika mikropigmentacji skóry głowy zajmuje się od lat świadczeniem usług na najwyższym poziomie. Jest to leczenie niechirurgiczne - nieinwazyjne, dlatego osoby przechodzące zabieg SMP nie muszą martwić się o wolne w pracy, gdyż bezpośrednio po zabiegu mogą normalnie funkcjonować. 

Dzięki zabiegowi SMP pacjenci mogą cieszyć się wspaniałym wyglądem już po pierwszej wizycie w naszej klinice. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, bądź mailowego w celu ustalenia terminu konsultacji bądź zabiegu. Podczas wizyty omówimy wspólnie możliwości, a jeśli sobie tego życzysz przygotujemy wizualizację Twojego wyglądu po zabiegu. Posiadamy niezbędne doświadczenie oraz kwalifikacje umożliwiające nam profesjonalne wykonywanie zabiegów w przypadku osób częściowo lub całkowicie pozbawionych włosów.Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu