Dobra wiadomość dla łysych

Emil Paruszewski | Sty 3, 2018

Dobra wiadomość dla łysych

Cześć!
Muszę się podzielić dobrą wiadomością ze wszystkimi łysymi smiley

Słyszeliście kiedyś, że łysi mężczyźni są postrzegani przez kobiety jako inteligentniejsi, dominujący i bardziej pociągający?
To nie plotki, uczeni z Uniwersytetu Barry na Florydzie potwierdzili to badaniami. Najnowsze badanie naukowców z Uniwersytetu w Pensylwanii również to potwierdza. W badaniu brali udział zarówno mężczyźni, jak i kobiety – oceniali zdjęcia różnych mężczyzn (łysych, jak i nie). Zadaniem było określenie poziomu ich atrakcyjności, dominacji i zaufania wobec nich.
Wyniki były jednoznaczne – wszystkie pojedynki zwyciężyli mężczyźni z łysymi głowami, co oznacza, że łysi są odbierani jako najatrakcyjniejsi, najbardziej pożądani oraz tacy, z których zdaniem się liczymy. Dlaczego więc łysi mają kompleksy, jeśli odbierani są za najbardziej atrakcyjnych? Odpowiem cytując autora badania – „To sprawa pozawerbalnej komunikacji.
Faceci, którzy decydują się pozbyć włosów, wysyłają światu komunikat: „Dobra, walić to”. No i są postrzegani jako źli chłopcy, którzy niczego się nie boją i mają w nosie to, co sądzi świat”. Teraz trzeba wytłumaczyć, o co w tym wszystkim chodzi. Nie wszyscy ci, którzy tracą włosy, są uważani za seksownych i dominujących, a tylko ci, którzy na siłę nie próbują ratować rzadkich już włosów. Wszystkie tupeciki, systemy włosów i inne zaczeski są nie do zaakceptowania i przynoszą odwrotny skutek. Jeśli chcesz być odbierany jako ten atrakcyjny, pewny siebie łysy to ogol głowę na zero i zdecyduj się na mikropigmentację – będziesz łysy, ale z własnego wyboru.

Miej odwagę! Kobiety naprawdę to lubią.
„Zamiast wydawać rocznie miliardy, starając się odwrócić lub uleczyć wypadanie włosów, łysiejący powinni golić głowy” – podsumowują naukowcy.

Jak widzicie, łysa głowa jest atrakcyjna, a z zabiegiem mikropigmentacji jeszcze bardziej…



Emil Paruszewski

Emil Paruszewski

Autor artykułu

Manager kliniki. Doskonale rozumie problem łysienia, ponieważ borykał się z nim od 17 roku życia. Od początku wiedział, że SMP to świetne rozwiązanie problemu. Dziś ma świadomość, jak zabieg pozytywnie wpłynął na jego życie. Pragnie uświadomić innym, że SMP to złoty środek.