Efekty zabiegu mikropigmentacji skóry głowy

To jak przebiega łysienie, kiedy się zaczyna i do którego etapu postępuje to kwestia indywidualna. Jeśli szukasz zabiegu odbudowy włosów, gdzie efekty wyglądać będą naturalnie i oczekujesz gwarantowanych rezultatów, mikropigmentacja skóry głowy zdecydowanie jest usługą, nad którą warto się zastanowić. Jedną z największych zalet mikropigmentacji skóry głowy jest to, że przywraca pewność siebie i co najważniejsze efekty SMP pojawiają się już po pierwszej sesji. Po zakończeniu serii zabiegów odzyskujesz pełną fryzurę. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy to trwałe rozwiązanie problemu wypadania włosów i w przeciwieństwie do innych zabiegów czy procedur, nie musisz tracić pieniędzy na codzienne lub cotygodniowe wykorzystywanie produktów takich jak tabletki, wcierki i szampony, aby powstrzymać łysienie. W porównaniu z innymi opcjami odbudowy włosów, takimi jak przeszczepy włosów, SMP jest znacznie tańszą opcją i o wiele bezpieczniejszą. Efekty osiągane po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy wyglądają zupełnie naturalnie. Mikropigmentacja skóry głowy może służyć także do maskowania blizn po przeszczepach włosów, a także miejsc wypadania włosów spowodowanych łysieniem. Co najważniejsze – mikropigmentacja skóry głowy nie niesie za sobą skutków ubocznych ani możliwych powikłań.

Jak długo utrzymują się efekty mikropigmentacji skóry głowy?

Należy pamiętać, że zabieg mikropigmentacji skóry głowy w rzeczywistości nie zatrzymuje wypadania włosów ani nie powoduje wzrostu nowych włosów. Zabieg SMP polega na wprowadzeniu pigmentu w skórę głowy i tworzeniu iluzji naturalnie wyglądających mieszków włosowych, co w efekcie sprawia, że nasza fryzura jest pełna. Jednym z najczęściej zadawanych pytań przed rozpoczęciem zabiegu mikropigmentacji skóry głowy jest jak długo utrzymują się efekty mikropigmentacji skóry głowy i jest to całkowicie zrozumiałe. Szukając trwałego rozwiązania naturalne jest zastanawianie się, czy zabieg SMP wart jest wydanych pieniędzy. W zależności od stylu życia mikropigmentacja skóry głowy utrzymuje się średnio 3-4 lata.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na szybkość zanikania efektów zabiegu, ale ekspozycja na słońce jest jednym z największych czynników. Im bardziej skóra głowy jest wystawiona na działanie słońca i innych promieni ultrafioletowych, tym szybciej pigment traci swoją intensywność. W Polsce pogoda nie jest problemem dla efektów zabiegu. Bardzo słonecznych dni w ciągu roku nie jest aż tak dużo. W naszym kraju nie musimy się o to martwić. Inne czynniki to między innymi układ odpornościowy, rodzaj zastosowanego pigmentu i jakość wykonania zabiegu również odgrywają rolę w określaniu czasu trwania mikropigmentacji skóry głowy. Po zabiegu nie musimy specjalnie dbać o efekt mikropigmentacji, jedyne o czym musimy pamiętać to odpowiednia długość naszych włosów. Nasz zespół zajmuje się mikropigmentacją skóry głowy wiele lat, dlatego przychodząc do nas możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach. Wykorzystujemy najlepszy możliwy sprzęt i narzędzia, oraz posiadamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie mikropigmentacji skóry głowy.


 

Jak długo utrzymają się efekty mikropigmentacji skóry głowy