Efekty zabiegu mikropigmentacji skóry głowy

To jak przebiega łysienie, kiedy się zaczyna i do którego etapu postępuje to kwestia indywidualna. Jeśli szukasz zabiegu odbudowy włosów, gdzie efekty wyglądać będą naturalnie i oczekujesz gwarantowanych rezultatów, mikropigmentacja skóry głowy zdecydowanie jest usługą, nad którą warto się zastanowić. Jedną z największych zalet mikropigmentacji skóry głowy jest to, że przywraca pewność siebie i co najważniejsze efekty SMP pojawiają się już po pierwszej sesji. Po zakończeniu serii zabiegów odzyskujesz pełną fryzurę. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy to trwałe rozwiązanie problemu wypadania włosów i w przeciwieństwie do innych zabiegów czy procedur, nie musisz tracić pieniędzy na codzienne lub cotygodniowe wykorzystywanie produktów takich jak tabletki, wcierki i szampony, aby powstrzymać łysienie. W porównaniu z innymi opcjami odbudowy włosów, takimi jak przeszczepy włosów, SMP jest znacznie tańszą opcją i o wiele bezpieczniejszą. Efekty osiągane po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy wyglądają zupełnie naturalnie. Mikropigmentacja skóry głowy może służyć także do maskowania blizn po przeszczepach włosów, a także miejsc wypadania włosów spowodowanych łysieniem. Co najważniejsze – mikropigmentacja skóry głowy nie niesie za sobą skutków ubocznych ani możliwych powikłań.

Jak długo utrzymują się efekty mikropigmentacji skóry głowy?

Należy pamiętać, że zabieg mikropigmentacji skóry głowy w rzeczywistości nie zatrzymuje wypadania włosów ani nie powoduje wzrostu nowych włosów. Zabieg SMP polega na wprowadzeniu pigmentu w skórę głowy i tworzeniu iluzji naturalnie wyglądających mieszków włosowych, co w efekcie sprawia, że nasza fryzura jest pełna. Jednym z najczęściej zadawanych pytań przed rozpoczęciem zabiegu mikropigmentacji skóry głowy jest jak długo utrzymują się efekty mikropigmentacji skóry głowy i jest to całkowicie zrozumiałe. Szukając trwałego rozwiązania naturalne jest zastanawianie się, czy zabieg SMP wart jest wydanych pieniędzy. W zależności od stylu życia mikropigmentacja skóry głowy utrzymuje się średnio 3-4 lata.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na szybkość zanikania efektów zabiegu, ale ekspozycja na słońce jest jednym z największych czynników. Im bardziej skóra głowy jest wystawiona na działanie słońca i innych promieni ultrafioletowych, tym szybciej pigment traci swoją intensywność. W Polsce pogoda nie jest problemem dla efektów zabiegu. Bardzo słonecznych dni w ciągu roku nie jest aż tak dużo. W naszym kraju nie musimy się o to martwić. Inne czynniki to między innymi układ odpornościowy, rodzaj zastosowanego pigmentu i jakość wykonania zabiegu również odgrywają rolę w określaniu czasu trwania mikropigmentacji skóry głowy. Po zabiegu nie musimy specjalnie dbać o efekt mikropigmentacji, jedyne o czym musimy pamiętać to odpowiednia długość naszych włosów. Nasz zespół zajmuje się mikropigmentacją skóry głowy wiele lat, dlatego przychodząc do nas możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach. Wykorzystujemy najlepszy możliwy sprzęt i narzędzia, oraz posiadamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie mikropigmentacji skóry głowy.


 

Jak długo utrzymają się efekty mikropigmentacji skóry głowy


Mikropigmentacja skóry głowy – efekty przy miejscowym zabiegu

Jeśli zdecydujesz się na zabieg mikropigmentacji głowy ze względu na wystąpienie miejscowych problemów, związanych z postępującym łysieniem, np. powstawanie nieestetycznych zakoli, możesz liczyć na całkowite zatuszowanie ubytków włosów. Jest to zabieg, który przeprowadza wyszkolona kadra medyczna w sterylnych warunkach, z użyciem odpowiednich narzędzi oraz hipoalergicznego tuszu mineralnego.

W przypadku tuszowania ubytków włosów w obrębie zakoli, mikropigmentacja jest doskonałym uzupełnieniem terapii hormonalnej. Dzięki wykonaniu zabiegu, rezultat jest widoczny od razu, Twoje zakola stają się mniej widoczne, a odrastające w wyniku farmakoterapii włosy wyglądają na gęstsze i mocniejsze, dając najlepsze możliwe rezultaty leczenia.

Jeśli wybierasz zabieg mikropigmentacji ze względu na chęć zatuszowania blizn, możesz spodziewać się dobrych efektów wizualnych już po pierwszym zabiegu. Dzięki odpowiedniej technice, wprowadzany pod skórę głowy tusz, przypomina krótkie – świeżo wyrastające włosy.

Ze względu na problemy z akceptacją wyglądu, związane z częściową utratą włosów, tatuaż medyczny jest jednym z najprostszych i najszybszych form przywrócenia pożądanego wyglądu skóry głowy i pozwala w krótkim czasie zapomnieć o przykrych skutkach wizualnych, będących skutkiem początkowej fazy łysienia. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, zalecamy wykonanie serii zabiegów, zależnie od nasilenia problemu. Nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące przebiegu mikropigmentacji i zaproponują indywidualne rozwiązania, które przyniosą najlepsze efekty.

Całościowa mikropigmentacja głowy – efekty

Tatuaż medyczny jest polecany także osobom, które w wyniku postępującego łysienia androgenowego utraciły całość, lub znaczną część włosów. Wśród mężczyzn, którzy nie czują się komfortowo ze względu na całkowity brak owłosienia skóry głowy, mikropigmentacja może przynieść natychmiastowy efekt, sprawiając wrażenie krótko ściętej fryzury.

Dla osiągnięcia wymarzonego rezultatu może być konieczne kilkukrotne powtórzenie zabiegu, jednak o ich liczbie można zdecydować dopiero podczas konsultacji w gabinecie lub za pośrednictwem wiadomości e-mail. Jeśli nie jesteś pewien, czy mikropigmentacja jest dla Ciebie odpowiednia, umów się na konsultacje z naszymi specjalistami – podczas spotkania będziesz mógł dokładnie omówić swój problem i dowiesz się, jaka wersja zabiegu jest dla Ciebie odpowiednia. W naszym gabinecie możesz na żywo zobaczyć naszego menedżera Emila, który jest po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy. Możesz na żywo ocenić efekty naszej pracy.