Mikropigmentacja skóry głowy to z punktu widzenia klienta to bardzo prosty zabieg. Wprowadzenie pigmentów w naskórek głowy….

Mimo świadomości bezpieczeństwa zabiegu i w teorii dość łatwego zabiegu bardzo dużo osób zastanawia się w jaki sposób się do niego przygotować.

Fazy przygotowania do zabiegu są bardzo proste i jest ich niewiele. W zasadzie nie są one konieczne, jednak mogą poprawić nastawienie pacjenta do całego zabiegu.

Zazwyczaj mikropigmentacji poddają się osoby, które w wyniku łysienia były zmuszone do całkowitego pozbycia się włosów z głowy. Koło dwóch dni przed zabiegiem warto ogolić głowę, jednak możemy to zrobić w naszej klinice bezpośrednio przed zabiegiem.

Oczywiście w przypadku osób mających zamiar uzyskać efekt zagęszczenia, jest to etap zupełnie zbędny. W dniu zabiegu należy jedynie umyć głowę. Pamiętajmy o tym by w tym dniu nie nakładać odżywek i innego rodzaju kosmetyków do włosów!

Specjalistka przeprowadzająca zabieg dobiera pigment pod naturalny kolor włosa.
Ważne, żeby 24 godziny przed zabiegiem nie spożywać alkoholu 🙂

Kolejna faza to przygotowanie psychiczne.

Największy problem tkwi w naszych głowach! Słowo „zabieg” wprawia wiele osób w delikatny niepokój. Łącząc obawy z samym zabiegiem z myślą o tym, że będzie on przeprowadzany na skórze głowy, czasem tworzy się delikatny strach.

Ból towarzyszący mikropigmentacji oceniany jest jako niewielki, dlatego pozytywne myślenie to klucz do sukcesu.

Życzliwość i przyjazne nastawienie naszego personelu udziela się nawet najbardziej zestresowanym pacjentom!

Coraz częściej w naszej klinice pojawiają się pacjenci, którzy chcą zamaskować blizny. Podjęcie się mikropigmentacji na obszarze blizny możliwe jest dopiero po całkowitym zagojeniu się rany.

Jeden niewielki krok może okazać się w wielkim skokiem w stronę zmian zarówno wizualnych, jak i wewnętrznych człowieka!

Podobne wpisy
Jesteś mężczyzną, który posiada kompleks z powodu utraty włosów na swojej głowie? Problem łysienia dotyka
Skóra głowy zawiera 80-100 tysięcy mieszków włosowych, z których mogą wyrastać włosy. W niektórych przypadkach jest to nawet 150
Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg zmieniający wygląd wizualny człowieka na długi okres czasu. Przezorny zawsze
Masz pytanie?
close slider

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.*