Jak przygotować się do mikropigmentacji skóry głowy?

Anna Sobczak | Wrz 20, 2018

Jak przygotować się do mikropigmentacji skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to z punktu widzenia klienta to bardzo prosty zabieg. Wprowadzenie pigmentów w naskórek głowy….

Mimo świadomości bezpieczeństwa zabiegu i w teorii dość łatwego zabiegu bardzo dużo osób zastanawia się w jaki sposób się do niego przygotować.

Fazy przygotowania do zabiegu są bardzo proste i jest ich niewiele. W zasadzie nie są one konieczne, jednak mogą poprawić nastawienie pacjenta do całego zabiegu.

Zazwyczaj mikropigmentacji poddają się osoby, które w wyniku łysienia były zmuszone do całkowitego pozbycia się włosów z głowy. Koło dwóch dni przed zabiegiem warto ogolić głowę, jednak możemy to zrobić w naszej klinice bezpośrednio przed zabiegiem.

Oczywiście w przypadku osób mających zamiar uzyskać efekt zagęszczenia, jest to etap zupełnie zbędny. W dniu zabiegu należy jedynie umyć głowę. Pamiętajmy o tym by w tym dniu nie nakładać odżywek i innego rodzaju kosmetyków do włosów!

Specjalistka przeprowadzająca zabieg dobiera pigment pod naturalny kolor włosa.
Ważne, żeby 24 godziny przed zabiegiem nie spożywać alkoholu smiley

Kolejna faza to przygotowanie psychiczne.

Największy problem tkwi w naszych głowach! Słowo „zabieg” wprawia wiele osób w delikatny niepokój. Łącząc obawy z samym zabiegiem z myślą o tym, że będzie on przeprowadzany na skórze głowy, czasem tworzy się delikatny strach.

Ból towarzyszący mikropigmentacji oceniany jest jako niewielki, dlatego pozytywne myślenie to klucz do sukcesu.

Życzliwość i przyjazne nastawienie naszego personelu udziela się nawet najbardziej zestresowanym pacjentom!

Coraz częściej w naszej klinice pojawiają się pacjenci, którzy chcą zamaskować blizny. Podjęcie się mikropigmentacji na obszarze blizny możliwe jest dopiero po całkowitym zagojeniu się rany.

Jeden niewielki krok może okazać się w wielkim skokiem w stronę zmian zarówno wizualnych, jak i wewnętrznych człowieka!Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu