Jak zapobiec błyszczeniu skóry głowy po mikropigmentacji?

Anna Sobczak | Mar 31, 2021

Jak zapobiec błyszczeniu skóry głowy po mikropigmentacji?

Po zakończeniu zabiegu mikropigmentacji skóry głowy, zwanego inaczej jako SMP należy w odpowiedni sposób zadbać o skórę głowy. Głównym zmartwieniem wielu mężczyzn, którzy borykają się z łysieniem jest błyszcząca skóra głowy, która bardzo często nie spotyka się z podziwem osób postronnych. Wielu łysiejących mężczyzn ma problem z wrażeniem tłustej skóry głowy, jednak warto podkreślić, że są osoby, którym to w ogóle nie przeszkadza. Dla niektórych osób, jak widać, może to nawet nie być problemem. Należy więc podkreślić, iż połysk nie jest czymś złym. Jeśli jednak zdecydowałeś się na zabieg mikropigmentacji skóry głowy i występuje u Ciebie efekt błyszczącej skóry głowy podpowiadamy, jak się go pozbyć, a przynajmniej zminimalizować.

Codzienna pielęgnacja to podstawa

Jeśli zdecydowałeś się, na skutek różnych problemów, bądź potrzeb, na ogolenie głowy na łyso, pod koniec dnia skóra głowy może się błyszczeć. Jest to całkowicie normalne, ale jeśli nie jesteś na to przygotowany, może to stanowić pewien problem. Dlatego, aby tego uniknąć, zalecamy mycie głowy łagodnym mydłem co najmniej dwa razy dziennie. Możesz również użyć peelingu do twarzy, którym myjesz twarz. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem środków tego rodzaju skonsultować się z nami, aby mieć pewność, że skóra głowy została w pełni zregenerowana po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy. Nie powinieneś jednak używać silnych produktów, które mogą uszkodzić twoją skórę. Możesz umyć głowę za każdym razem, gdy myjesz twarz, a następnie osuszyć ją ręcznikiem. Jeśli masz naturalnie suchą skórę, a mycie sprawia, że ​​jest jeszcze bardziej sucha, nałóż na skórę głowy krem ​​nawilżający. Te metody sprawdzą się niezależnie od tego czy zdecydowałeś się na zabieg mikropigmentacji, jesteś przed nim, albo w ogóle go nie planujesz, ale chcesz wyglądać świetnie w swojej krótko ściętej fryzurze.

Użyj dobrej jakości kremu nawilżającego

Po umyciu skóry głowy nałóż krem ​​nawilżający. Wskazówka - nie używaj tłustego kremu nawilżającego, który może wręcz pogorszyć sytuację. Możesz użyć beztłuszczowego kremu nawilżającego o właściwościach matujących. Powinno to zapewnić tobie odpowiedni komfort w ciągu całego dnia. Dobrze dobrany krem zapewni nawilżenie skóry głowy przez cały dzień, a jednocześnie zapobiegnie jej przetłuszczaniu. Nawilżanie skóry głowy jest kluczowe. aby uniknąć sytuacji, w której skóra na głowie stanie się szorstka lub łuszcząca.

Przez pierwsze 14 dni po zabiegu, wychodząc na słońce, pamiętaj o zastosowaniu odpowiedniego kremu z filtrem lub użyć nakrycia głowy. Unikaj nastawiania skóry głowy na nadmierne nasłonecznienie w pierwszych dniach po zabiegu. Wychodząc z domu nanieś krem ​​z filtrem co najmniej SPF 30. Upewnij się, że nie zawiera on oleju, co dodatkowo może natłuścić skórę głowy. Krem z filtrem przeciwsłonecznym jest bardzo ważny, aby chronić skórę głowy bezpośrednio po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy.

Czy można golić głowę po zabiegu SMP?

Regularne golenie głowy jest również wymagane po wykonaniu mikropigmentacji skóry głowy. Staraj się golić głowę pod rosnące włosy. Da to odpowiedni efekt. Pamiętaj, że odpowiednia długość włosów jest kluczowa po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy.

Innym powodem przetłuszczania się skóry głowy jest pocenie się. Skóra głowy wytwarza pot w celu utrzymania odpowiedniej temperatury ciała, a także w celu ochrony skóry przed szkodliwymi bakteriami. Jeśli regularnie chodzisz na siłownię lub naturalnie dużo się pocisz, skóra głowy może wydawać się bardziej błyszcząca. Chociaż w wielu przypadkach nie da się uniknąć spoconej skóry głowy, można ten efekt zniwelować. Aby zmniejszyć efekt potu, przetrzyj skórę głowy chusteczkami do twarzy. Produkty, których używasz do skóry głowy powinny być beztłuszczowe i matujące.

Błyszcząca skóra głowy jest częstym zjawiskiem u osób, które golą się przy skórze. Chociaż czasami może się wydawać, że wykonanie wszystkich powyższych kroków może być kłopotliwe, pod koniec dnia efekt zdecydowanie będzie zadowalający. Te kilka prostych kroków pomogły wielu naszym klientom.

Mikropigmentacja skóry głowy przeznaczona jest dla osób, które cierpiały lub cierpią z powodu nadmiernego wypadania włosów. SMP jest świetnym rozwiązaniem problemu łysienia. Dopiero zastanawiasz się nad podejściem do zabiegu mikropigmentacji skóry głowy? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji, którą oferujemy w naszej klinice SMP. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, które umożliwia nam podejście do każdego przypadku w indywidualny sposób. Mikropigmentacja skóry głowy jest zabiegiem bezpiecznym, niemal bezbolesnym i dającym pewny efekt. Już po pierwszej sesji zauważysz ogromną różnicę.Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu