Kilka słów o nieudanych zabiegach mikropigmentacji skóry głowy – jak tego uniknąć ?

Anna Sobczak | Mar 3, 2017

Kilka słów o nieudanych zabiegach mikropigmentacji skóry głowy – jak tego uniknąć ?

Witajcie.

Dziś chciałabym wytłumaczyć jakie konsekwencje niesie wykonanie zabiegu SMP przez osobę niedoświadczoną. Celem mikropigmentacji skóry głowy jest poprawienie naszego wyglądu, lecz możemy uzyskać odwrotny efekt, jeśli wpadniemy w niepowołane ręce. Zabieg SMP to procedura złożona, a na końcowy efekt wpływa wiele czynników (pigment, pewna ręka doświadczonego specjalisty, sprzęt, staranność oraz dobre zaplanowanie serii zabiegów). Wszystkie z wymienionych czynników są równie ważne i każdy z nich musi być spełniony, żebyśmy mogli mówić o udanym zabiegu mikropigmentacji skóry głowy.

Niestety coraz więcej osób oferuję swoje usługi po kilkunastogodzinnym kursie mikropigmentacji. Najczęściej są to kosmetyczki, które na co dzień wykonują zabiegi mikropigmentacji u kobiet (brwi, kreski na powiekach itp.) Zabieg mikropigmentacji skóry głowy jest zupełnie innym zabiegiem niż te stosowane u kobiet. Kolejną grupą, która naśladuje zabiegi SMP, są tatuażyści, którzy wykonują zabiegi na sprzęcie, igłach i pigmentach przeznaczonych do tradycyjnego tatuażu, w tym przypadku wyniki nie mogą być pozytywne – pigment jest zbyt głęboko, tworzone punkty są zdecydowanie za wielkie, a po czasie możemy spodziewać się zmiany koloru na niebieski bądź zielony. Wiemy, że osoby te nie są gotowe na wykonywanie tak odpowiedzialnego zabiegu, jakim jest mikropigmentacja skóry głowy.

Dokładnie pamiętamy, ile czasu zajęła nam nauka i doskonalenie naszych umiejętności zanim osiągnęliśmy poziom, który dziś prezentujemy. Minął spory okres, zanim poczuliśmy się na tyle pewnie by oferować nasze usługi szerszemu gronu.  Nie ma możliwości, żeby takie szkolenie przygotowało do wykonywania zabiegów SMP. Dziwimy się jak osoba bez wymaganego doświadczenia może brać na swoje barki tak wielką odpowiedzialność i wykonywać zabieg SMP. Musimy pamiętać, że mikropigmentacja skóry głowy to nie pofarbowanie czy przycięcie włosów, a usuwanie efektów nieudanego zabiegu nie jest łatwe. Usunięcie nieudanego SMP wiążę się z kosztami (często większymi niż SMP w profesjonalnej klinice), bólem oraz czasem. Zgłaszają się do nas ludzie, którzy zaufali niedoświadczonym osobom i czują się oszukani. Widzieliśmy źle wykonanie zabiegi oraz rozpacz osób po nieudanej mikropigmentacji skóry głowy. Niestety nie zawsze można poprawić SMP bez usunięcia starego, nieudanego zabiegu.

Rezultatem źle wykonanego zabiegu jest wstyd oraz strach przed pokazaniem się publicznie, a przecież zabieg ten miał działać w odwrotny sposób. Przed podjęciem decyzji zachęcamy Państwa do wnikliwej analizy firmy świadczącej usługi SMP oraz osoby, która ma wykonać nam zabieg.

 Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu