Łysienie, a COVID-19 - czy obecna sytuacja ma wpływ na Twój wygląd i samopoczucie?

Anna Sobczak | Maj 4, 2021

Łysienie, a COVID-19 - czy obecna sytuacja ma wpływ na Twój wygląd i samopoczucie?


W trakcie pandemii COVID-19 wciąż odkrywamy sposoby, w jakie wirus może wpływać na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, w tym poważne wypadanie włosów. Sytuacje stresujące, a do tej może należeć stan pandemii niewątpliwie mogą być bezpośrednio odpowiedzialne za przyspieszenie wypadania włosów. Mimo, iż wypadanie włosów jest normalną częścią cyklu życia włosów, nadmierne ich wypadanie powinno budzić niepokój.

Podczas normalnego cyklu włosów tracimy nawet do 100 włosów dziennie. Osoby doświadczające łysienia telogenowego mogą tracić nawet trzykrotnie więcej w ciągu dnia. Taka ilość wypadania włosów ze skóry głowy może prowadzić do zauważalnego przerzedzenia włosów, a nawet całkowitego wyłysienia. Łysienie telogenowe występuje nie tylko u osób z COVID-19. Nie określono jednej, konkretnej przyczyny tego łysienia.

Co możesz zrobić, gdy zaczną wypadać włosy

Wypadanie włosów związane może być ze stresem. Dobra wiadomość jest taka, że ​​ten typ wypadania włosów jest tymczasowy. Zwykle trwa od trzech do sześciu miesięcy przed powrotem do normalnego cyklu życia włosów. U większości osób wypadanie i przerzedzanie włosów powinno całkowicie ustąpić w ciągu jednego roku od ich wystąpienia. Pamiętajmy jednak, że mówimy tylko o jednym typie wypadania włosów. Sytuacja może rozwijać się zupełnie inaczej w przypadku na przykład łysienia androgenowego.

Jeśli doświadczasz utraty włosów, warto skonsultować się z lekarzem w celu oceny oraz omówienia możliwych dalszych kroków. Specjalista może zidentyfikować przyczynę i zalecić odpowiednie leczenie w przypadku konkretnego stanu. Do czasu powrotu normalnego cyklu włosów pomocne może być stosowanie specjalistycznych produktów, aby zmniejszyć ilość wypadania włosów i zahamować cały proces. Łysienie telogenowe to tylko jedna z wielu przyczyn wypadania włosów. Niektóre inne typy nie są tymczasowe i wymagałyby leczenia, bądź zainteresowania się zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy, który jest bezbolesny i może zagwarantować bardzo naturalne i trwałe efekty.

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja włosów to zabieg tuszujący łysienie. To całkowicie bezpieczna i efektywna metoda zapewnia ona pełną, krótko ściętą fryzurę. Bardzo chętnie wybierana przez osoby, których ilość włosów na głowie nie jest wystarczająca a nadal chcą dobrze wyglądać oraz czuć się pewnie. To metoda, która umożliwia uzyskanie pełnego wyglądu włosów bez żadnej interwencji chirurgicznej. Dzięki mikropigmentacji włosów, zwanej również SMP możesz zapomnieć o irytującym problemie wypadania włosów. Zabieg daje optyczny efekt idealnie ogolonej głowy.

Jak działa mikropigmentacja włosów? W procesie mikropigmentacji pigment aplikowany jest w skórę. Proces można w zasadzie porównać po części z makijażem permanentnym i tatuażem. Mikropigmentacja skóry głowy daje bardzo trwałe i naturalne efekty. Jest bardzo chętnie wybierana przez wymagających mężczyzn, którzy oczekują najlepszych efektów.

Zastosowane kolory pigmentów są niemal identyczne z naturalnym kolorem włosów. Mikropigmentacja skóry głowy da wrażenie krótkiej fryzury, którą można naprawdę bardzo dokładnie odwzorować. SMP wykorzystywana jest również w przypadku dłuższych włosów oraz sytuacji, w których miejscowo są przerzedzone. Wtedy zabieg może uczynić przerzedzone miejsca prawie niewidocznymi, zagęszczając włosy.

Mikropigmentacja skóry głowy - jak to działa?

Mikropigmentacja skóry głowy (SMP) jest obecnie często uznawana za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań przeciw wypadaniu włosów. Może i nie zapobiega ich wypadaniu, ale zdecydowanie pozwala na odbudowanie pewności siebie! SMP zapewnia realistyczne rezultaty. Czy mikropigmentacja może stanowić trwałe rozwiązanie problemu wypadania włosów? Wybierając się na zabieg mikropigmentacji skóry głowy powinieneś skonsultować się ze specjalistą, który z powodzeniem, najczęściej już podczas pierwszej konsultacji będzie w stanie zaproponować konkretny proces leczenia i wykonywania zabiegów. Wybierając naszą klinikę mikropigmentacji skóry głowy z powodzeniem możesz zostawić wszystkie kwestie w naszych rękach. Mając szerokie, wieloletnie doświadczenie pracy z setkami klientów jesteśmy w stanie zaproponować Tobie możliwie najlepsze rozwiązania. Każdą sytuację rozpatrujemy indywidualnie, dzięki czemu z powodzeniem możesz umówić się na pierwszą konsultację i rozpocząć procedurę. Pamiętaj, że mikropigmentacja skóry głowy jest praktycznie bezbolesna i już w ten sam dzień możesz normalnie funkcjonować.Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu