Wiele osób zastanawia się, jak ukryć łysienie. Mikropigmentacja skóry głowy to bardzo dobre rozwiązanie dla osób zmagających się z wypadaniem włosów. Mikropigmentacja skóry głowy to skuteczna metoda maskowania łysienia. Zabieg SMP (scalp micropigmentation = mikropigmentacja skóry głowy) polega na wprowadzeniu pigmentu w skórę głowy, który tworzy małe punkty wyglądające jak krótko ostrzyżone włosy. Zabieg wykonuje się w miejscach, w kórych włosów nie ma lub są przerzedzone.

Zabieg SMP – dla kogo?

Klinika SMP wykonuje zabiegi mężczyznom, którzy zmagają się z każdym rodzajem łysienia. Mikropigmentacja skóry głowy doskonale sprawdza się u osób, które mają przerzedzone włosy, a także u tych, którzy włosów już nie mają. Nieważne, czy tracisz włosy z powodów genetycznych – łysienie androgenowe, immunologicznych – łysienie plackowate, czy przez chorobę nowotworową. Za pomocą zabiegu mikropigmentacji skóry głowy można zakryć nawet całą powierzchnię skóry głowy, dzięki czemu będziesz wyglądał tak, jakbyś miał pełną, gęstą fryzurę, ale z własnego wyboru nosisz krótkie włosy. Za pomocą zabiegu SMP można zakryć blizny na głowie, które zostały po wypadku, a także te, które są wynikiem przeszczepu włosów.

Mikropigmentacja skóry głowy – jak wygląda cały proces?

Dowiedziałeś się już, czym jest mikropigmentacja skóry głowy. Teraz zastanawiasz się, jak będziesz wyglądał po zabiegu, jak się umówić na zabieg, ile to potrwa i jak to będzie wyglądało?

Klinika SMP

Zainteresowany?

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu – rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości związane z zabiegiem SMP. Możesz nam wysłać swoje zdjęcie na nasz adres e-mail kontakt@klinikasmp.pl wówczas odpowiemy Ci, jaki jest koszt zabiegu konkretnie w Twoim przypadku. Jeśli się wstydzisz, możesz nam wysłać zdjęcie wykonane bez twarzy – interesuje nas obszar, na którym mamy pracować czyli powierzchnia skóry głowy. Pamiętaj, że wysyłając do nas zdjęcia jesteś zupełnie anionimowy. Chcesz wiedzieć, jak będziesz wyglądał po zabiegu SMP? Możemy wykonać wizualizację wyglądu po zabiegu – co prawda są to tylko kropki naniesione w programie graficznym, ale zawsze będziesz miał pogląd na to, jak zmieni się Twoja twarz jeśli czoło będzie wydzielone, a na górze głowy nie będzie świeciła łysa skóra. Możemy umówić się także na bezpłatną konsultację – wówczas ocenimy i ustalimy wszystko na żywo.

Jak wygląda proces mikropigmentacji skóry głowy? Zwykle do uzyskania satysfakcjonującego efektu (a tylko taki nas interesuje) potrzebne są trzy sesje w odstępach minimum tygodniowych. Dzięki temu, w ciągu miesiąca jesteśmy w stanie uzyskać pełen efekt gęstej, krótko ostrzyżonej fryzury. Każda z sesji trwa ok 3 godziny. Zabieg jest nieinwazyjny, w związku z tym nie musisz się specjalnie przygotowywać – wystarczy 24 h przed zabiegiem nie spożywać alkoholu (chodzi tu o rozrzedzenie krwi). Po każdej z sesji skóra głowy przez kilka godzin może być zaczerwieniona, ale na drugi dzień nie będziesz wzbudzał podejrzeń wśród innych osób, więc ze spokojem możesz iśc do pracy – urlop zostaw sobie na czas, kiedy będziesz miał nową super fryzurę 🙂 Mikropigmentacja skóry głowy to etap kilku sesji – już na pierwszym zabiegu pokrywam pigmentem całą powierzchnię głowy, która tego wymaga. Z każdym kolejnym zabiegiem, kropeczki imitujące włosy są coraz bardziej zagęszczane.

W czym tkwi sekret dobrze wykonanej mikropigmentacji skóry głowy?

Perfekcyjna mikropigmentacja skóry głowy to taka, przy której nie jesteśmy w stanie rozpoznać, w jakich miejscach rosną prawdziwe włosy, a gdzie za pomocą zabiegu SMP wykonana jest iluzja krótko ściętych włosów. Doskonały zabieg SMP to taki, w którym linia włosów będzie naturalna, dopasowana do kształtu twarzy, a odcień pigmentu będzie idealnie dobrany do koloru włosów.

Czy mikropigmentacja skóry głowy sprawdza się u blondynów i osób, które są rude lub siwe?

Mikropigmentacja skóry głowy może być wykonana zarówno u brunetów, rudych, jak i u blondynów. W Klinice SMP dysponujemy dużą gamę odcieni pigmentów, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować odcień pigmentu do każdego rodzaju włosów. Mikropigmentacja skóry głowy sprawdzi się także u osób, które siwieją lub już są siwe – nie mamy ograniczenia co do koloru włosów. Zabieg SMP to zabieg, który imituje krótko ostrzyżone włosy. Siwe włosy, kiedy są obcięte na krótko, są jasnoszare – wówczas dobieramy taki odcień pigmentu, który idealnie komponuje się z resztą włosów.

Co się stanie jak wykonam mikropigmentację skóry głowy, a łysienie będzie nadal postepować?

Dobrze wykonany zabieg mikropigmentacji skóry głowy to taki, gdzie nawet ewentualna dalsza utrata włosów jest niezauważalna.

Po zakończonym procesie mikropigmentacji skóry głowy jedyne o czym musisz pamiętać, to utrzymywanie odpowiedniej długości włosów.
Nie musisz chodzić do fryzjera – sam obcinasz się w domu i cieszysz się pełną, gęstą fryzurą.

Jeśli zastanawiasz się, czy wykonać mikropigmentację – nie czekaj! Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na zabieg.
Jeżeli nadal masz jakieś pytania, śmiało skontaktuj się – rozwiejemy Twoje wątpliwości 😉

Autor artykułu
Anna Sobczak
Specjalista mikropigmentacji
w klinice SMP

Masz pytanie?
close slider

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.*