Mikropigmentacja skóry głowy – co to jest?

Anna Sobczak | Mar 14, 2019

Mikropigmentacja skóry głowy – co to jest?

Wiele osób zastanawia się, jak ukryć łysienie. Mikropigmentacja skóry głowy to bardzo dobre rozwiązanie dla osób zmagających się z wypadaniem włosów. Mikropigmentacja skóry głowy to skuteczna metoda maskowania łysienia. Zabieg SMP (scalp micropigmentation = mikropigmentacja skóry głowy) polega na wprowadzeniu pigmentu w skórę głowy, który tworzy małe punkty wyglądające jak krótko ostrzyżone włosy. Zabieg wykonuje się w miejscach, w kórych włosów nie ma lub są przerzedzone.

Zabieg SMP – dla kogo?

Klinika SMP wykonuje zabiegi mężczyznom, którzy zmagają się z każdym rodzajem łysienia. Mikropigmentacja skóry głowy doskonale sprawdza się u osób, które mają przerzedzone włosy, a także u tych, którzy włosów już nie mają. Nieważne, czy tracisz włosy z powodów genetycznych – łysienie androgenowe, immunologicznych – łysienie plackowate, czy przez chorobę nowotworową. Za pomocą zabiegu mikropigmentacji skóry głowy można zakryć nawet całą powierzchnię skóry głowy, dzięki czemu będziesz wyglądał tak, jakbyś miał pełną, gęstą fryzurę, ale z własnego wyboru nosisz krótkie włosy. Za pomocą zabiegu SMP można zakryć blizny na głowie, które zostały po wypadku, a także te, które są wynikiem przeszczepu włosów.

Mikropigmentacja skóry głowy – jak wygląda cały proces?

Dowiedziałeś się już, czym jest mikropigmentacja skóry głowy. Teraz zastanawiasz się, jak będziesz wyglądał po zabiegu, jak się umówić na zabieg, ile to potrwa i jak to będzie wyglądało?

Klinika SMP

Zainteresowany?

KontaktAnna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu