Mikropigmentacja skóry głowy - 9 faktów, które musisz znać

Emil Paruszewski | Lip 3, 2021

Mikropigmentacja skóry głowy - 9 faktów, które musisz znać


Przemysł makijażu permanentnego nabiera tempa. Na całym świecie specjaliści pomagają klientom osiągnąć wygląd, którego pożądają. Od microbladingu, po konturowanie ust i permanentne makijaże – na tym korzyści jednak się nie kończą. Inną formą mikropigmentacji, w której w skórze głowy tworzą się mieszki włosowe, pomaga osobom z przerzedzonymi włosami odzyskać poczucie pewności siebie.

W artykule przedstawiamy 9 ważnych faktów, które powinieneś znać na temat mikropigmentacji skóry głowy, które z pewnością pozwolą Ci łatwiej podjąć decyzję o zapisaniu się na zabieg.

Fakty dotyczące mikropigmentacji skóry głowy

1. Mikropigmentacja skóry głowy różni się od microbladingu i tatuażu tradycyjnego przede wszystkim techniką, sprzętem i pigmentem, który wykorzystywany jest do zabiegu. Techniki stosowane do tworzenia pełniejszych brwi wykorzystują pociągnięcia przypominające włosy. Zamiast tego za pomocą tej nieinwazyjnej procedury w skórę głowy aplikuje się specjalny pigment, który naśladuje ścięte włosy. Efektem końcowym jest realistyczny wygląd krótko ogolonej głowy i wypełnienie rzadkich obszarów na skórze głowy.

2. Z mikropigmentacji skóry głowy mogą skorzystać mężczyźni z różnymi problemami z włosami. Osoby, które doświadczyły łysienia lub przerzedzenia włosów mogą już podczas pierwszej konsultacji w klinice SMP zaprojektować i poznać swój nowy wygląd. Niezależnie czy doświadczasz łysienia androgenowego czy telogenowego, możesz odmienić swój wygląd.

3. W zależności od obszaru wymagającego pokrycia, pełny proces może wymagać kilku sesji. Co ważne, nawet jeśli przeszedłeś już zabieg przeszczepu włosów, możesz zastosować mikropigmentację skóry głowy w celu uzupełnienia i zagęszczenia wybranych miejsc.

4. Dopasuj linię włosów, aby uzyskać nowy wygląd najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Praca z naszą kliniką mikropigmentacji skóry głowy oznacza, że ​​będziesz mieć możliwość dostosowania linii włosów i stworzyć zupełnie nowy styl i wygląd lub uczynić go tak naturalnym, jak to tylko możliwe.

5. Mikropigmentacja skóry głowy jest świetną alternatywą do przeszczepu włosów. Jeśli oczekujesz pewnych - zadowalających efektów i świetnego wyglądu, w atrakcyjnej cenie, skontaktuj się z naszą kliniką w celu ustalenia planu działania!

Mity na temat SMP

Istnieje także wiele błędnych informacji, które dotyczą mikropigmentacji skóry głowy. To sprawiło, że część klientów może być sceptycznie nastawiona do zabiegu, ale, jak udowadniamy, zupełnie niepotrzebnie! Przedstawiamy niektóre z powszechnych mitów, które pojawiają się na temat SMP.

1. Mikropigmentacja skóry głowy przeznaczona jest dla osób całkowicie łysych

Niektórzy zakładają, że potrzebujesz SMP tylko wtedy, gdy w ogóle nie masz włosów. Są jednak osoby, które mają bardzo cienkie włosy i chcą nadać im gęstszy wygląd. Dlatego poddają się temu zabiegowi, w wyniku którego uzyskuje się efekt gęstszych włosów. Nieważne jaki obszar na Twojej głowie jest pozbawiony włosów, zabieg mikropigmentacji jest odpowiedni w każdej sytuacji.

2. Zabieg SMP jest bolesny i zajmuje dużo czasu

To również mit, który należy obalić! Nasi eksperci opanowali umiejętność przeprowadzania zabiegów do perfekcji. Jeśli odwiedzisz naszą klinikę, doświadczysz płynnego procesu, który z jednej strony nie zabierze dużo Twojego czasu, z drugiej będzie całkowicie komfortowy. Obawiasz się bólu podczas zabiegu mikropigmentacji skóry głowy? Ból spowodowany mikropigmentacją skóry głowy jest mniej intensywny od tradycyjnego tatuażu, ponieważ pigmenty wprowadzane są płycej. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy wykorzystuje technikę dottingu, która jest znacznie mniej bolesna.

3. Efekty mikropigmentacji skóry głowy nie utrzymują się długo

Po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy będziesz mógł cieszyć się pełną fryzurą średnio trzy lata. Aby zachować najlepszy wygląd, co jakiś czas może być wymagane ponowne przeprowadzenie zabiegu w celu odświeżenia efektów.

4. Efekt po zabiegu nie wygląda naturalnie

To kolejna kwestia wymagająca wyjaśnienia. Wykorzystane pigmenty będą doskonale pasowały do odcienia Twojej skóry i dokładnego koloru włosów. To sprawia, że ​​efekt końcowy będzie wyglądał bardzo naturalnie. Jeśli jest Ci ciężko w to uwierzyć, przyjedź do nas i oceń efekty na żywo.

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg XXI wieku!

Mikropigmentacja skóry głowy to profesjonalny zabieg wykonywany przez ekspertów, wymagający zaawansowanego technologicznie sprzętu, od igieł po wykorzystywany tusz. Decydując się na mikropigmentację skóry głowy przechodzisz z Twojego punktu widzenia prosty i bardzo zadowalający proces, który może odmienić całe Twoje życie.  Mikropigmentacja skóry głowy jest bezpiecznym zabiegiem estetycznym i każda osoba, która może z niego skorzystać, powinna czuć się pewnie podczas SMP. Po zakończeniu sesji mikropigmentacji skóry głowy nie będziesz musiał wiele zrobić, aby utrzymać efekty, jakich oczekujesz. O wszystkich zaleceniach zostaniesz poinformowany przez naszego specjalistę.


Emil Paruszewski

Emil Paruszewski

Autor artykułu

Manager kliniki. Doskonale rozumie problem łysienia, ponieważ borykał się z nim od 17 roku życia. Od początku wiedział, że SMP to świetne rozwiązanie problemu. Dziś ma świadomość, jak zabieg pozytywnie wpłynął na jego życie. Pragnie uświadomić innym, że SMP to złoty środek.