Mikropigmentacja skóry głowy i siwe włosy

Emil Paruszewski | Cze 15, 2023

Mikropigmentacja skóry głowy i siwe włosy


Mikropigmentacja skóry głowy i siwe włosy

 

Jak działa mikropigmentacja skóry głowy przy siwych włosach?

 

Mikropigmentacja skóry głowy (SMP) jest zdecydowanie najbardziej opłacalnym i długotrwałym rozwiązaniem na wypadanie włosów, jakie jest obecnie dostępne, dając doskonałe złudzenie pełnej fryzury, bez konieczności poddawania się bolesnym procedurom, takim jak przeszczep włosów. Nie tylko może przywrócić linię włosów i pewność siebie, ale mikropigmentacja skóry głowy kosztuje znacznie mniej niż przeszczep włosów. Co więcej, nie pozostawi żadnych niekorzystnych, szpecących blizn na głowie.

 

Wypadanie włosów jest nieuniknione dla większości mężczyzn w pewnym momencie ich życia, a po drodze może nas spotkać również siwienie włosów. Większość mężczyzn zaczyna siwieć w wieku od 40 do 50 lat, chociaż może się to rozpocząć wcześniej, w zależności od genów. Często zadawane nam pytanie dotyczące mikropigmentacji brzmi: „Co dzieje się z efektem, kiedy zaczynam siwieć?” Wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć.

 

Co dzieje się z efektem mikropigmentacji skóry głowy, gdy włosy stają się siwe?

 

Zapewniamy, że nie wpłynie to w żaden sposób na Twój wygląd, ponieważ wszystkie ogolone głowy mają szary odcień, bez względu na kolor włosów. Niezależnie od tego czy Twoje włosy są blond, brązowe czy czarne, gdy zgolisz się przy skórze ich odcień będzie szarością, która idealnie współgra z siwymi włosami.

Czy powinienem się martwić, że będę siwy?

 

Martwienie się procesem siwienia jest normalne, wielu mężczyznom trudno jest to zaakceptować, zwłaszcza gdy ten proces rozpoczyna się w młodym wieku. W kulturze zachodniej siwe włosy sygnalizują starzenie się i sprawiają, że mężczyźni czują się mniej ważni. Jednak w wielu innych kulturach pojawienie się siwych włosów jest oznaką, że stałeś się dojrzały i powinieneś być szanowany jeszcze bardziej niż wcześniej. Akceptacja siwych włosów jest procesem, który będziesz musiał przejść, ale krótka fryzura zdecydowanie ułatwia całą sprawę. 

 

 

Jeśli po zabiegu zaczniesz siwieć, nie będzie to miało żadnego wpływu na Twój wygląd. Wynika to po prostu z długości włosów, którą należy utrzymać po mikropigmentacji. Aby jak najlepiej wykorzystać rozwiązanie, zalecamy golenie głowy przynajmniej raz na kilka dni (w zależności od tego, jak szybko rosną Twoje włosy). Kiedy włosy są ogolone na krótko, tak że są to tylko mieszki włosowe i tak mają odcień szary, czyli siwy. Oznacza to, że bez względu na to, jakiego koloru są Twoje włosy, gdy są długie, blond, brązowe, rude lub siwe, po krótkim goleniu będą miały szary odcień, do czego dopasowujemy ten zabieg, dzięki czemu wyglądasz świetnie, nawet gdy siwiejesz.

 

Oczywiście każdego klienta traktujemy indywidualnie, po prostu porozmawiaj z nami, a zaproponujemy najlepsze rozwiązanie. 

 

Jeśli miałeś już mikropigmentację skóry głowy, wiesz, że ma ona na celu dokładne odwzorowanie koloru Twoich włosów po goleniu. Umiejętnie dobieramy pigment do odcienia Twoich włosów i skóry, aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie, które idealnie współgra z każdym włosem, który jeszcze masz.

 

Jak będzie wyglądać efekt zabiegu z upływem lat?

 

Oczywiście wraz z wiekiem prawdopodobnie będziesz chciał, aby Twoja linia włosów odzwierciedlał Twój wiek.

 

Zawsze dostosowujemy linię włosów i styl zabiegu do wieku i kształtu twarzy. Po wielu latach wykonywania SMP możemy stwierdzić, że mikropigmentacja skóry głowy jest odpowiednia dla mężczyzn w każdym wieku.

 

Nie ma ograniczeń co do stylu SMP, jaki możemy zapewnić. Daje to pewność, że zabieg jest odpowiedni również dla Ciebie!

 

To kolejny powód, dla którego mikropigmentacja skóry głowy jest najlepszym dostępnym obecnie sposobem na wypadanie włosów. 

 

 


Emil Paruszewski

Emil Paruszewski

Autor artykułu

Manager kliniki. Doskonale rozumie problem łysienia, ponieważ borykał się z nim od 17 roku życia. Od początku wiedział, że SMP to świetne rozwiązanie problemu. Dziś ma świadomość, jak zabieg pozytywnie wpłynął na jego życie. Pragnie uświadomić innym, że SMP to złoty środek.