Mikropigmentacja skóry głowy – jak wygląda cały proces?

Anna Sobczak | Sty 8, 2019

Mikropigmentacja skóry głowy – jak wygląda cały proces?

Zauważyłeś, że włosy zaczęły wypadać? Widzisz w lustrze powiększające się zakola? Inni mówią, że masz łysy “placek” z tyłu głowy? Zaczesujesz włosy? Używasz mikrowłókien by ukryć łysinę? Włosy się przerzedzają, a Ty nadal nie wiesz jak zapobiegać przerzedzaniu się włosów?

Mamy rozwiązanie – mikropigmentacja skóry głowy. Dzięki zabiegom SMP (scalp micropigmenatation)  odzyskasz pewność siebie. Mikropigmentacja skóry głowy doskonale sprawdza się u osób całkowicie lub częściowo pozbawionych włosów. Za pomocą pigmentu aplikowanego w skórę głowy, tworzymy małe punkty przypominające krótko ostrzyżone włosy. Po zabiegu SMP wyglądasz tak, jakbyś miał gęstą fryzurę, ale z wyboru obcinał byś się na krótko.

Od czego zacząć?

Dowiedziałeś się o czymś takim jak mikropigmentacja skóry głowy, ale nadal masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas, a rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Możemy porozmawiać przez telefon lub mailowo. Nie jesteśmy w stanie przez telefon podać dokładnej ceny, gdyż zabieg mikropigmentacji skóry głowy wyceniamy na podstawie stopnia utraty włosów. Proponujemy, byś wysłał nam  zdjęcia głowy (mogą być wykonane bez twarzy), a odpowiemy Ci, jaki jest dokładny koszt zabiegu SMP. Jeśli chcesz najpierw zobaczyć na żywo osobę po zabiegu, proponujemy umówić się na bezpłatną konsultację w jednej z naszych klinik – mamy siedzibę w Poznaniu, w Warszawie, we Wrocławiu oraz w Gdańsku. Jeśli masz do nas nieco więcej kilometrów – możesz od razu umówić się na wykonanie zabiegu. Konsultację możemy przeprowadzić przez telefon, e-mail bądź skype.

Jak wygląda proces mikropigmentacji skóry głowy?

Do pełnego efektu mikropigmentacji skóry głowy potrzeba zwykle trzech sesji w odstępach minimum tygodniowych. W ciągu miesiąca jesteśmy w stanie osiągnąć efekt końcowy smiley Ale zacznijmy od początku – umówiłeś się na zabieg i przyjeżdżasz do nas na pierwszą sesję. Najpierw podpisujemy dokumenty, ustalamy linię “nowych włosów”, dobieramy odcień pigmentu jaki chcesz uzyskać (zależy nam, by po mikropigmentacji skóry głowy każdy wyglądał jak najbardziej naturalnie, ale zdarzają się osoby, które chcą mieć efekt nienaturalnie perfekcyjny – linia wyraźna, boki mocno zaznaczone, góra głowy znacznie ciemniejsza od boków). Kiedy wszystko ustalimy – działamy! Pierwsza sesja SMP to dobranie odpowiedniego odcienia pigmentu, dopasowanie linii czoła oraz boków, a także pokrycie już całej powierzchni głowy, która wymaga zapełnienia. Druga sesja mikropigmentacji skóry głowy – może być wykonana już po tygodniu od pierwszej sesji SMP. Podczas tego zabiegu coraz bardziej zapełniamy  powierzchnię głowy małymi punktami, które do złudzenia przypominają krótko ostrzyżone włosy. Trzecia sesja – to zwykle dopracowanie detali – dopieszczenie nowej fryzury smiley

Jak się wygląda bezpośrednio po zabiegu SMP?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko podrażniona, zaczerwieniona. Ale spokojnie – zaczerwienienie znika po kilku godzinach. Na drugi dzień ze spokojem możesz iść do pracy, a kolegom możesz powiedzieć, że po prostu inaczej się obciąłeś smiley Skończyliśmy etapy mikropigmentacji skóry głowy – teraz wyglądasz schludnie i estetycznie. Nie martwisz się o deszcz, że coś Ci spłynie z głowy. Nie martwisz się o wiatr, że odkryje tajemnicę zaczesanych włosów! Po prostu cieszysz się nowym wyglądem smiley   Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu