Mikropigmentacja skóry głowy – szybkie efekty nawet dla jasnych włosów

Emil Paruszewski | Cze 26, 2019

Mikropigmentacja skóry głowy – szybkie efekty nawet dla jasnych włosów

Wypadanie włosów jest coraz częstszym problemem wśród społeczeństwa. Na skutek stresu, złej diety, czy też agresywnych zabiegów fryzjerskich skóra głowy zaczyna prześwitywać między włosami. Dużą rolę odgrywa również genetyka. Coraz bardziej widoczne przerzedzenia powodują kompleksy i wycofywanie się z życia społecznego. Na ratunek przychodzi metoda mikropigmentacji skóry głowy, która jest możliwa nawet dla osób z jasnymi włosami. Bez kosztownych przeszczepów i pojawiania się blizn, bez preparatów na skórę głowy, które są niewygodne w codziennym życiu ze względu na możliwość szybkiego zmycia, bez całego stosu wcierek, można pozbyć się nieestetycznych prześwitów między włosami szybko i efektownie.

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy charakteryzuje się wykonywaniem mikro nakłuć, które wtłaczają barwnik do skóry głowy, uzupełniając łysinę tworząc efekt mikro włosów.  Zabieg ten przeznaczony jest dla wszystkich kolorów włosów oraz osób w każdym wieku. Działa nawet na bardzo jasne włosy i na wszystkich etapach łysienia. 

Kolejnym plusem jest brak długiej i uciążliwej rekonwalescencji, ponieważ skóra po wykonaniu zabiegu jest podrażniona jedynie przez kilka godzin. 

Poznaj zalety mikropigmentacji: 

  • mikropigmentacja nie powoduje żadnych skutków ubocznych, co też daje możliwość wykonywania innych zabiegów w przyszłości np. przeszczepy włosów; 
  • to szybkie i trwałe efekty dla każdego;
  • niski koszt w porównaniu z innymi zabiegami, takimi jak przeszczep mieszków włosowych;
  • działa nawet w przypadku osób o jasnych włosach. 

Dla kogo jest mikropigmentacja skóry głowy?

Błędnym przekonaniem, które pojawia się wśród osób mających problem z łysieniem jest to, że zabieg mikropigmentacji skóry głowy przeznaczony jest dla osób o ciemnych włosach. Dzieje się tak z powodu myślenia o mikropigmentacji jako o tatuażu. Są to całkowicie różne metody. 

Osoby o jasnych włosach obawiają się nienaturalnego efektu, który może powodować zabieg. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ efekty zabiegów są równie zadowalające, jak u osób z ciemnymi włosami. 

Chcąc uzyskać najlepsze efekty, należy udać się do specjalisty z doświadczeniem. Wybierze on najlepszy barwnik do Twojej skóry głowy i odcienia włosów. 

Trwałość zabiegu mikropigmentacji skóry głowy

Prawidłowo wykonana mikropigmentacja pozwala na utrzymanie barwnika w skórze od 2 do nawet 4 lat. Jednak ostateczna długość zależy od indywidualnych czynników i reakcji skóry. Czynniki, które szczególnie mają wpływ na trwałość zabiegu to: 

  • rodzaj skóry;
  • możliwości regeneracyjne naskórka; 
  • nadmierne zażywanie kąpieli słonecznych czy też leków. 

Pacjent ma możliwość nanieść poprawki lub zmiany na skórę głowy nawet co rok lub dwa lata.

Przygotowanie się do zabiegu

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu, wykonywany jest rysunek linii frontalnej. Ustalany jest kształt, wyskość oraz rodzaj linii włosów. Następie dobierany jest odpowiedni pigment, a także gęstość nowej fryzury. Następnie w odstępach minimum tygodniowych  wykonywane są kolejne zabiegi. Najczęściej wykonywane są trzy sesje, po których w pełni można się cieszyć gęstą, krótko ściętą fryzurą. W metodzie mikropigmentacji możliwe jest również wykonywanie jej po przeszczepach włosów czy innych zabiegach.

Warto dodać, że mikropigmentacja jest często mniej kosztowna od innych zabiegów, bardziej bezpieczna oraz pozostawia efekty na dłużej.Emil Paruszewski

Emil Paruszewski

Autor artykułu

Manager kliniki. Doskonale rozumie problem łysienia, ponieważ borykał się z nim od 17 roku życia. Od początku wiedział, że SMP to świetne rozwiązanie problemu. Dziś ma świadomość, jak zabieg pozytywnie wpłynął na jego życie. Pragnie uświadomić innym, że SMP to złoty środek.