Mikropigmentacja skóry głowy - wszystko co powinieneś wiedzieć, zastanawiając się nad zabiegiem!

Anna Sobczak | Cze 3, 2021

Mikropigmentacja skóry głowy - wszystko co powinieneś wiedzieć, zastanawiając się nad zabiegiem!


Problem z wypadaniem włosów doczyty wiele osób. Przeszczep nie jest jednak jedynym skutecznym zabiegiem, który pomaga znów poczuć się pewnie i komfortowo we własnej skórze. Profesjonalna mikropigmentacja skóry głowy jest bardzo ciekawą alternatywą. Proces może bardzo delikatnie i łudząco imitować krótko ściętą fryzurę. Sprawdź, dlaczego warto wybrać mikropigmentację skóry głowy. W niniejszym artykule przejdziemy przez wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące zabiegu tak, byś mógł z powodzeniem podjąć tak ważną dla Ciebie decyzję.

Mikropigmentacja skóry głowy - jak to działa?

W zabiegu jakim jest mikropigmentacja skóry głowy specjalnie dobrany pigment wprowadzany jest pod skórę głowy. Zabieg ten na pierwszy rzut oka może łudząco przypominać proces wykonywania tatuażu, gdyż wykonywany jest również za pomocą specjalnej igły i nowoczesnego sprzętu. Wprowadzony pigment wygląda jak prawdziwe włosy po goleniu przy samej skórze. Nasz personel podczas planowania zabiegów szczegółowo omawia każdy szczegół, który ma realny wpływ na efekt końcowy naszych zabiegów.

Zastosowane odcienie są praktycznie identyczne z naturalnym kolorem włosów. Zawsze starannie dobierane przez osobę odpowiedzialną za zabieg SMP. W mikropigmentacji skóry głowy stosuje się inne pigmenty niż w powszechnie wykorzystywanych tatuażach, które znamy wszyscy. W naszej klinice SMP zabiegi wykonywane są wyłącznie na najnowocześniejszym sprzęcie z bardzo cienkimi igłami.

Jakich efektów można spodziewać się po mikropigmentacji skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy jak wcześniej wspominaliśmy imituje włosy o długości kilku milimetrów. Nawet jasne obszary między dłuższymi włosami mogą być prawie niewidoczne. Nowa fryzura, którą możemy dla Ciebie przygotować jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej, krótko ogolonej głowy i to jest największa zaleta, która doceniana jest przez klientów, którzy zdecydowali się na zabieg. Atrakcyjny efekt końcowy jest widoczny od razu po zabiegu. Jest to główna zaleta w porównaniu z przeszczepem włosów, gdzie nie mamy gwarancji efektu. Przykładowo po zabiegu przeszczepu włosów, włosy odrastają w pełni dopiero po kilku miesiącach. Występuje także ryzyko, iż nie przyjmą się na skórze głowy, przez co zabieg należy będzie powtarzać. Mikropigmentacja skóry głowy z kolei jest zabiegiem pewnym w stu procentach! Po zabiegu SMP możesz od razu cieszyć się nowymi włosami i młodszym wyglądem.

Dlaczego warto zdecydować się na mikropigmentację?

Mikropigmentacja włosów jest szczególnie dobrym rozwiązaniem z kilku powodów. Nasze doświadczenie oraz opinie dziesiątek klientów naszej kliniki pozwala nam określić kilka najważniejszych powodów, dla których warto zdecydować się na zabieg. Możemy do nich zaliczyć:

  • odtworzenie krótko ściętej fryzury,
  • wypełnianie poszczególnych miejsc na skórze głowy, gdzie włosy są przerzedzone,
  • polepszenie efektu wykonanego przeszczepu włosów,
  • skuteczne zamaskowanie blizn po przeszczepie włosów

Mężczyźni doświadczający wypadania włosów mogą skorzystać z zalet, jakie płyną z przejścia krótkiego i praktycznie bezbolesnego procesu mikropigmentacji skóry głowy. SMP sprawdza się przy większości typów łysienia, które znamy. Jest równie skuteczna zarówno przy bardziej zaawansowanym łysieniu, jak i na początkowych jego etapach.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy?

Pojedynczy zabieg może trwać do kilku godzin i jest praktycznie bezbolesny. Wymagany czas zależy od wielkości obszaru, na którym wypadanie włosów miało miejsce, a także od wymagań klientów. W naszej klinice SMP podchodzimy do każdej sytuacji indywidualnie, projektując dokładnie taki efekt końcowy, jakiego oczekuje klient. W większości przypadków zalecane są trzy zabiegi, aby uzyskać pełny, atrakcyjny wizualnie efekt.

Wielu klientów jeszcze na etapie podejmowania decyzji pyta, jak długo utrzymują się efekty mikropigmentacji skóry głowy. Pigmenty, które stosowane są w zabiegu naturalnie mogą blaknąć w różnym tempie. W celu osiągnięcia najlepszego i długotrwałego efektu, nasi specjaliści udzielą ci szczegółowych informacji na temat tego, co robić, a czego unikać po zabiegu.

Czynnikiem, który powoduje przyspieszone blaknięcie pigmentów jest częsta ekspozycja na światło słoneczne. W takim przypadku zalecana jest konsekwentna ochrona przeciwsłoneczna po zabiegu. Jeśli efekt słabnie, mikropigmentację skóry głowy można powtórzyć i cieszyć się pełnym efektem przez kolejne lata. Mikropigmentacja utrzymuje się około trzy lata.

Ile kosztuje zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Cena zabiegu mikropigmentacji skóry głowy uzależniona jest od wielkości obszaru, który ma być poddany zabiegowi oraz gęstości z jaką nakładana jest pigmentacja. W przypadku np. rozległego łysienia należy się spodziewać wyższych kosztów niż w przypadku wypełnienia zakoli i w przypadkach, gdzie wypadanie włosów nie posunęło się jeszcze tak daleko.

Zachęcamy do skorzystania z pierwszej konsultacji, którą oferujemy klientom zastanawiającym się nad przystąpieniem do zabiegu. Zapewniamy pełen profesjonalizm, atrakcyjne ceny i wysoki komfort na każdym etapie zabiegu SMP.Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu