Ogol głowę, poznaj korzyści wynikające z radykalnej zmiany wizerunku

Anna Sobczak | Kwi 12, 2019

Ogol głowę, poznaj korzyści wynikające z radykalnej zmiany wizerunku

Bycie łysym niesie ze sobą szereg korzyści – dzięki temu uwolnisz się od wielu męczących oraz żmudnych codziennych czynności oraz poczujesz się wolny i szczęśliwy.
Jeżeli wciąż nie jesteś zdecydowany odnośnie tego czy chcesz ogolić swoją głowę na łyso –
przeczytaj ten artykuł do końca. Poniżej przedstawiliśmy kilka korzyści wynikających z bycia łysym – być może to one właśnie pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji. Jeśli jednak chcesz walczyć z łysieniem, powinieneś zainwestować w zabieg mikropigmentacji skóry głowy.

Cztery główne zalety bycia łysym

 1. Wyglądasz młodziej!

  Każdego roku wydajemy mnóstwo pieniędzy na wszelkiego rodzaju środki oraz produkty obiecujące nam odmłodzenie. Najprostszym jednak oraz darmowym sposobem na to, aby wyglądać zdecydowanie młodziej jest skrócenie przerzedzonych włosów z naszej głowy. Dzięki temu przestaniesz się także stresować tym, że Twoje włosy w zastraszającym tempie wypadają i nie są już tak samo gęste jak dawniej. Ponadto bez na siłę zaczesanych włosów twoja twarz będzie wyglądała zdecydowanie czyściej z wyraźnie zaznaczoną linią szczęki. Bez „zaczeski” twoje spojrzenie stanie się także bardziej wyraziste oraz wibrujące, a cała Twarz nabierze męskiego wyglądu, dzięki czemu Ty zyskasz znacznie większą pewność siebie.

 2. Niskie koszty związane z utrzymaniem oraz pielęgnacją fryzury, a także oszczędność czasu.

  Doskonale wiemy ile pieniędzy kosztują nas kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji oraz stylizacji włosów. Wszelkiego rodzaju mikrowłókna, szampony, odżywki, żele, pianki oraz gumy do ich układania to niemały wydatek. Ponadto chcąc wystylizować i ułożyć swoją fryzurę każdego dnia tracisz czas na ich mycie, suszenie oraz układanie co najmniej dwadzieścia dodatkowych minut. Będąc łysym ten czas możesz spożytkować po prostu dłużej śpiąc. A kiedy wstaniesz z łóżka Twoja ,,fryzura’” będzie właściwie gotowa. Zyska na tym również twoja skóra głowy, która poczuje się nareszcie wolna od wszelkiego rodzaju produktów chemicznych oraz pełnych niezdrowych silikonów i innych substancji sztucznych. Oczywiście wciąż musisz od czasu do czasu używać szamponu oraz odżywki do mycia – jednak to wszystko czego będziesz potrzebował i to właściwie raz na jakiś czas.

 3. Odzyskasz pewność siebie!

  Utrata oraz przerzedzenie się linii włosów niemal zawsze wiąże się ze spadkiem pewności siebie oraz własnego poczucia atrakcyjności. Zwykle wtedy najbardziej obawiamy się tego, jak zmiany w naszym wyglądzie zewnętrznym odbierają inni. Dzięki podjęciu decyzji o ogoleniu się na łyso ponownie odzyskasz pewność siebie i doskonałe samopoczucie – a odbierając Cię w pozytywny sposób, jako osobę o dużym stopniu poczucia własnej wartości – Twoje otoczenie przestanie się skupiać tak bardzo na Twoim wyglądzie zewnętrznym. Pozbywając się włosów które zaczesujesz by zakamuflować łysinę, zrzucasz również ze swoich barków spory ciężar.

 4. Latem będzie Ci o wiele chłodniej!

  Będąc łysym w miesiącach letnich będziesz czuł się zdecydowanie lepiej oraz chłodniej. Podczas upałów temperatura naszego ciała zdecydowanie wzrasta – najbardziej na negatywne skutki wysokich temperatur narażona jest okolica głowy. Ponadto włosy stale pocą się, a my dosłownie czujemy się przegrzani. Goląc się na łyso unikniesz tego problemu oraz poczujesz o wiele chłodniej i bardziej świeżo niż posiadacze bujnych czupryn. Pamiętaj jednak o właściwej ochronie głowy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych smarując jej skórę kremem ochronnym z wysokim filtrem.Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu