Problem z łysieniem? – skorzystaj z mikropigmentacji głowy

Anna Sobczak | Lis 5, 2018

Problem z łysieniem? – skorzystaj z mikropigmentacji głowy

Jesteś mężczyzną, który posiada kompleks z powodu utraty włosów na swojej głowie? Problem łysienia dotyka nie tylko Ciebie, ale średnio 30% trzydziestolatków i prawie połowę mężczyzn po 50 roku życia. Czy jest jakiś sposób, aby zakryć wypadanie naszych włosów? Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg, który daje efekt krótko przystrzyżonej fryzury, a także optycznego zagęszczenia włosów. Wspomniany zabieg pozwala wyeliminować kompleks łysienia, dlatego jeśli uważasz to za problem natury estetycznej to propozycja w sam raz dla Ciebie. Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy oraz u kogo sprawdzi się najlepiej? Więcej w poniższym wpisie.

Mikropigmentacja głowy czyli zabieg SMP

Zabieg SMP (scalp micropigmentation) pozwala stworzyć efekt krótko ostrzyżonej fryzury. Z tego typu usługi może skorzystać każdy, kogo dotyczy problem utraty włosów – zabieg doskonale sprawdza się zarówno u osób całkowicie pozbawionych włosów, jak i tych, którzy mają przerzedzone włosy. Mikropigmentacja skóry głowy to również doskonały sposób na ukrycie blizn po przeszczepach włosów lub po wypadkach.

Na czym polega zabieg mikropigmentacji?

Wiemy już, jak wygląda efekt końcowy zabiegu, ale co z jego wykonaniem? Czy mikropigmentacja skóry głowy należy do bolesnych doświadczeń? Usługa, która pozwala na uzyskanie złudzenia krótko przystrzyżonych włosów nie jest bolesna, aczkolwiek podczas jej wykonywania można odczuwać lekki dyskomfort. Specjalista mikropigmentacji skóry głowy używa nieorganicznych pigmentów, które są neutralne dla ludzkiego ciała. Za pomocą sterylnej, jednorazowej igły, pigment aplikowany jest w wierzchnią warstwę skóry głowy.

Mikropigmentacja – dla kogo?

Jak już wspomnieliśmy zabiegowi mikropigmentacji skóry głowy może poddać się każdy, kto od dawna próbuje zakryć mniejszą lub większą łysinę na swojej głowie. Zabieg świetnie sprawdza się u osób całkowicie lub częściowo łysych – jest to propozycja idealna dla osób, które dotyczy problem jakim jest łysienie. Za pomocą zabiegu SMP można zmniejszyć zakola, zagęścić czubek głowy, zakryć blizny, optycznie zagęścić włosy. Mikropigmentacja skóry głowy doskonale sprawdza się w przypadku osób, które mają łysienie plackowate, łysienie androgenowe, łysienie bliznowaciejące. Z zabiegu korzystają panowie, a także kobiety, które pragną zatuszować łysienie w wybranych strefach na swojej głowie. Efekt końcowy w każdym przypadku jest bardzo naturalny.Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu