Przygotowania do zabiegu mikropigmentacji

W naszej klinice używamy specjalistycznego sprzętu, z pigmentem przeznaczonym do mikropigmentacji skóry głowy, aby szczegółowo odwzorować świeżo wyrastające włosy. Efekty mikropigmnetacji potrafią pozytywnie zaskoczyć. Mikropigmentacja pokazuje jak łatwo zmylić ludzkie oko. Iluzja, którą tworzymy jest nie do odróżnienia od naturalnych włosów. „Leczenie” z wykorzystaniem możliwości jakie daje mikropigmentacja skóry głowy zazwyczaj zajmuje 3 sesje. Poniżej przeprowadzimy Cię krok po kroku przez ten proces.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Wszystkie osoby, które zainteresowane są przeprowadzeniem zabiegu mikropigmentacji skóry głowy szukają odpowiedzi jeszcze przed kontaktem z kliniką, jak przebiega cały proces, jakich efektów można się spodziewać i czy zabieg jest bezpieczny. Jest to całkowicie normalne i jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem odpowiadamy na wszystkie pytania, jakie mogą się pojawić. Efekty można już zauważyć po pierwszej sesji zabiegu, dlatego też zabieg mikropigmentacji skóry głowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jak wygląda proces przygotowania się do mikropigmentacji i o czym należy pamiętać wybierając się na pierwszą wizytę? W naszej klinice mikropigmentacji skóry głowy każdy z klientów może otrzymać wizualizację komputerową swojego wyglądu po zabiegu. Przygotowanie do zabiegu mikropigmentacji skóry głowy to tak naprawdę prosta sprawa. Ważne, żeby 24 godziny przed zabiegiem nie spożywać alkoholu w nadmiernych ilościach, oraz przyjść na zabieg w krótkiej fryzurze.

Zaraz po przybyciu klienta do naszej kliniki niezbędne będzie wypełnienie dokumentów. Nie zajmują one dużo czasu, ograniczyliśmy proces formalności do minimum dla wygody naszych pacjenów! Wypełnienie niezbędnych dokumentów jest kluczowe jeśli chodzi o bezpieczeństwo pacjenta, gdyż na tym etapie zostaną wyeliminowane ewentualne przeciwwskazania przeprowadzenia zabiegu. Po przejściu przez wszystkie formalności pracownik kliniki mikropigmentacji skóry głowy przedstawia metodę działania i plan. Nasz pracownik przeprowadza rozeznanie, przede wszystkim jeśli chodzi o potrzeby klienta. Na tym etapie pracownicy naszej kliniki otrzymują informację o oczekiwaniach i wymaganiach pacjentów odnośnie efektu końcowego. Każdy z potencjalnych pacjentów zainteresowanych zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy ma również możliwość zadać pytania dotyczące tego, jaki będzie efekt finalny oraz ile sesji będzie niezbędnych do uzyskania pożądanych rezultatów.

Następnie po omówieniu konkretów i odpowiedzeniu na wszystkie pytania, nasza specjalistka Ania przy wykorzystaniu kredki rysuje linię na skórze głowy, dzięki czemu pacjent od razu może zobaczyć i ewentualnie skorygować plan zabiegu. Wszystko ustalamy wspólnie z pacjentem. Dbamy o to, aby efekt był jak najbardziej naturalny i zbliżony do naturalnie, krótko przystrzyżonej fryzury. Nasza specjalistka Ania poprowadzi Cię przez proces i pomoże zdecydować, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Następnie tworzymy plan działania, określając, co jest wymagane, aby osiągnąć cel i uzyskać pożądane wyniki. Następnie rozpoczyna się zabieg i tworzenie gęstej, krótko ściętej fryzury. Konsultacje z zainteresowanymi przeprowadzamy w siedzibie naszej kliniki oraz przez telefon lub internet.

Przygotowania do zabiegu mikropigmentacji

Jak się przygotować do zabiegu mikropigmentacji?

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu tatuażu medycznego skóry, warto pozyskać istotne informacje na jego temat, aby wiedzieć, jak się przygotować do zabiegu mikropigmentacji. Przede wszystkim, mikropigmentacja jest zabiegiem niechirurgicznym i nie wymaga ingerencji w tkanki głębokie. Wykorzystywane do zabiegu narzędzia są sterylne, a bezpieczne, mineralne tusze są dobierane pod kolor naturalnego owłosienia lub oczekiwanych efektów. Nie musisz mieć naturalnie ciemnych włosów, aby skorzystać z naszych usług. Wykonujemy zabiegi u blondynów, brunetów, siwych oraz rudych osób.

Zabieg z reguły obejmuje trzy sesje, każda z sesji trwa około 1,5 do 2 godziny, w zależności od obszaru skóry, który ma być pokryty tuszem. Nie musisz więc brać wolnego dnia w pracy, aby wygospodarować odpowiednią ilość czasu na wykonanie zabiegu. Mikropigmentacja skóry głowy jest zabiegiem polegającym na aplikacji pod cienką warstwę skóry tuszu, co może powodować dyskomfort, o intensywności zależnej zarówno od wyznaczonego obszaru zabiegu, jak i indywidualnych odczuć pacjenta. Nie musisz się jednak obawiać, że będzie Ci towarzyszył ból – jest to raczej nikłe uczucie dyskomfortu, porównywalne do drapania.

Po wykonanym zabiegu efekty są widoczne natychmiastowo, aczkolwiek wykorzystany do mikropigmentacji tusz jaśnieje w ciągu pierwszych dwóch tygodni osiągając pożądany kolor i naturalny wygląd. Ewentualne zaczerwienienie skóry głowy ustępuje po kilkunastu godzinach, a jedyne o czym musisz pamiętać, to unikanie ekspozycji na słońce przez kilka pierwszych dni po wykonaniu zabiegu.

Przygotowanie do mikropigmentacji skóry głowy

Bezpośrednio przed zabiegiem należy zastosować się do kilku zasad, które zagwarantują powodzenie mikropigmentacji i uchronią pacjenta przed ewentualnymi negatywnymi skutkami zabiegu. Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę, że mikropigmentację wykonuje się głównie przy krótkich włosach, dlatego w przypadku zabiegu tuszowania blizn warto dzień wcześniej ogolić okolicę skóry głowy, na której ma być wykonany zabieg – skonsultujesz to wcześniej ze specjalistą, który przekaże Ci dokładne zalecenia.

Przed umówionym zabiegiem nie powinno się spożywać produktów oraz zażywać leków, mogących rozrzedzać krew, w tym także aspiryny i pylarginy. Nie należy także stosować kosmetyków innych niż te, które poleci specjalista podczas konsultacji. Skóra, która ma być poddana mikropigmentacji, nie powinna być wcześniej eksponowana na słońce.

O wszelkich indywidualnych przygotowaniach do zabiegu poinformuje Cię nasz specjalista, a przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu zostanie przeprowadzona szczegółowa konsultacja medyczna, dzięki czemu zabieg będzie dla Ciebie bezpieczny.