Zalety zabiegu mikropigmentacji

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg kosmetyczny, który niezwykle szybko zyskuje popularność jako jedno z lepszych i najbardziej skutecznych rozwiązań w zakresie odbudowy pewności siebie, której zachwianie powoduje łysienie bądź przerzedzenie włosów. Jakie są zalety zabiegu SMP i czy mikropigmentacja skóry głowy jest rozwiązaniem dla każdego?

Co to jest mikropigmentacja skóry głowy?

Zabieg znany jest również w skróconej wersji jako SMP. Ten niezwykle skuteczny zabieg polega na wprowadzeniu w skórę głowy niewielkiej ilości pigmentu, który przypomina nasze świeżo wyrastające włosy. Kolor pigmentu oraz wielkość punktu, który tworzymy dobierana jest pod nasze naturalne włosy. Dzięki temu efekt jest bardzo naturalny. Żeby iluzja wyglądała doskonale, potrzeba dużego doświadczenia specjalisty, który wykonuje zabieg mikropigmentacji skóry głowy. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy wykonywany jest za pomocą nowoczesnego urządzenia wyposażonego w małą igłę. Nakłucia igły są delikatne, a sam zabieg nie sprawia bólu. Rezultatem mikropigmentacji skóry głowy jest wygląd, który przypomina świeżo ogoloną głowę.

Praca przy mikropigmentacji skóry głowy wymaga posiadania wiedzy na temat skóry, pigmentów oraz urządzeń używanych w procesie mikropigmentacji. Ważne, żeby specjalista wykonujący zabieg wyróżniał się poczuciem estetyki oraz dużą precyzją podczas wykonywania zabiegu. Nasza klinika specjalizuje się tylko w mikropigmentacji skóry głowy, dlatego z powodzeniem możesz skorzystać z usług naszej firmy, aby osiągnąć wymarzony efekt. W zależności od zakresu pracy przy mikropigmentacji i pożądanego efektu końcowego, zabieg może zająć od dwóch do trzech godzin. Do pełnego efektu potrzeba najczęściej trzech zabiegów w odstępach minimum tygodniowych.

Jak każda procedura odbudowy włosów, mikropigmentacja skóry głowy ma swoje wady i zalety. Badając, czy jest to właściwa opcja dla Ciebie, dobrze jest rozważyć zalety i wady, aby podjąć świadomą decyzję.

Poznaj zalety zabiegu SMP

Zalet mikropigmentacji skóry głowy jest wiele. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, iż jest to „leczenie” nieinwazyjne, a nie zabieg chirurgiczny, dlatego możesz wrócić do normalnego funkcjonowania już w dzień przeprowadzonego zabiegu. Zabieg SMP nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy można porównać do akupunktury przy użyciu mikroigieł. Jest to nieinwazyjna procedura - jeszcze mniej inwazyjna niż klasyczny tatuaż na ciele. Z jednej strony jest więc mało uciążliwy i dla zdecydowanej większości bezbolesny, z drugiej nie wymaga gojenia jak po zabiegach chirurgicznych. Jedną z większych zalet SMP jest pewny efekt. Mamy 100% pewności, że efekt finalny będzie taki jak zakładaliśmy przed zabiegiem. Dajemy pisemną gwarancję efektu!

Mikropigmentacja skóry głowy jest stosunkowo bezbolesna chociaż każdy pacjent ma inny próg bólu. Jest możliwość zastosowania środka znieczulającego, aby zapobiec dyskomfortu pacjentów, jednak taka potrzeba raczej się nie zdarza. Nawet jeśli nie odzyskujesz włosów po zabiegu, pigment dopasowany jest do koloru i wielkości Twojego naturalnego włosa, dlatego wyglądasz jakbyś miał pełną fryzurę, ale z własnego wyboru ścinał włosy bardzo krótko. Kierunek naturalnego wzrostu włosów można również naśladować i zaprojektować już podczas pierwszej wizyty. Kolejną zaletą mikropigmentacji skóry głowy są natychmiastowe rezultaty. Pacjenci jednego dnia przychodzą do kliniki bez włosów, a mogą wyjść z pełną fryzurą i większą pewnością siebie. Niewątpliwą zaletą jest to, iż efekty są długotrwałe. Pigmentacja jest bardzo trwała, efekt zabiegu utrzymuje się średnio 3-4 lata. Jeśli po tym czasie chcesz odświeżyć efekt, nie ma z tym problemu. Odświeżenie zabiegu to połowa ceny początkowej. Możesz cieszyć się efektami mikropigmentacji skóry głowy tak długo, jak chcesz.

Zalety zabiegu mikropigmentacji