Zalety zabiegu mikropigmentacji

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg kosmetyczny, który niezwykle szybko zyskuje popularność jako jedno z lepszych i najbardziej skutecznych rozwiązań w zakresie odbudowy pewności siebie, której zachwianie powoduje łysienie bądź przerzedzenie włosów. Jakie są zalety zabiegu SMP i czy mikropigmentacja skóry głowy jest rozwiązaniem dla każdego?

Co to jest mikropigmentacja skóry głowy?

Zabieg znany jest również w skróconej wersji jako SMP. Ten niezwykle skuteczny zabieg polega na wprowadzeniu w skórę głowy niewielkiej ilości pigmentu, który przypomina nasze świeżo wyrastające włosy. Kolor pigmentu oraz wielkość punktu, który tworzymy dobierana jest pod nasze naturalne włosy. Dzięki temu efekt jest bardzo naturalny. Żeby iluzja wyglądała doskonale, potrzeba dużego doświadczenia specjalisty, który wykonuje zabieg mikropigmentacji skóry głowy. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy wykonywany jest za pomocą nowoczesnego urządzenia wyposażonego w małą igłę. Nakłucia igły są delikatne, a sam zabieg nie sprawia bólu. Rezultatem mikropigmentacji skóry głowy jest wygląd, który przypomina świeżo ogoloną głowę.

Praca przy mikropigmentacji skóry głowy wymaga posiadania wiedzy na temat skóry, pigmentów oraz urządzeń używanych w procesie mikropigmentacji. Ważne, żeby specjalista wykonujący zabieg wyróżniał się poczuciem estetyki oraz dużą precyzją podczas wykonywania zabiegu. Nasza klinika specjalizuje się tylko w mikropigmentacji skóry głowy, dlatego z powodzeniem możesz skorzystać z usług naszej firmy, aby osiągnąć wymarzony efekt. W zależności od zakresu pracy przy mikropigmentacji i pożądanego efektu końcowego, zabieg może zająć od dwóch do trzech godzin. Do pełnego efektu potrzeba najczęściej trzech zabiegów w odstępach minimum tygodniowych.

Jak każda procedura odbudowy włosów, mikropigmentacja skóry głowy ma swoje wady i zalety. Badając, czy jest to właściwa opcja dla Ciebie, dobrze jest rozważyć zalety i wady, aby podjąć świadomą decyzję.

Poznaj zalety zabiegu SMP

Zalet mikropigmentacji skóry głowy jest wiele. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, iż jest to „leczenie” nieinwazyjne, a nie zabieg chirurgiczny, dlatego możesz wrócić do normalnego funkcjonowania już w dzień przeprowadzonego zabiegu. Zabieg SMP nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy można porównać do akupunktury przy użyciu mikroigieł. Jest to nieinwazyjna procedura - jeszcze mniej inwazyjna niż klasyczny tatuaż na ciele. Z jednej strony jest więc mało uciążliwy i dla zdecydowanej większości bezbolesny, z drugiej nie wymaga gojenia jak po zabiegach chirurgicznych. Jedną z większych zalet SMP jest pewny efekt. Mamy 100% pewności, że efekt finalny będzie taki jak zakładaliśmy przed zabiegiem. Dajemy pisemną gwarancję efektu!

Mikropigmentacja skóry głowy jest stosunkowo bezbolesna chociaż każdy pacjent ma inny próg bólu. Jest możliwość zastosowania środka znieczulającego, aby zapobiec dyskomfortu pacjentów, jednak taka potrzeba raczej się nie zdarza. Nawet jeśli nie odzyskujesz włosów po zabiegu, pigment dopasowany jest do koloru i wielkości Twojego naturalnego włosa, dlatego wyglądasz jakbyś miał pełną fryzurę, ale z własnego wyboru ścinał włosy bardzo krótko. Kierunek naturalnego wzrostu włosów można również naśladować i zaprojektować już podczas pierwszej wizyty. Kolejną zaletą mikropigmentacji skóry głowy są natychmiastowe rezultaty. Pacjenci jednego dnia przychodzą do kliniki bez włosów, a mogą wyjść z pełną fryzurą i większą pewnością siebie. Niewątpliwą zaletą jest to, iż efekty są długotrwałe. Pigmentacja jest bardzo trwała, efekt zabiegu utrzymuje się średnio 3-4 lata. Jeśli po tym czasie chcesz odświeżyć efekt, nie ma z tym problemu. Odświeżenie zabiegu to połowa ceny początkowej. Możesz cieszyć się efektami mikropigmentacji skóry głowy tak długo, jak chcesz.

Zalety zabiegu mikropigmentacji

Zalety mikropigmentacji skóry głowy

Tatuaż medyczny skóry głowy, czyli zabieg mikropigmentacji, przeprowadzany w sterylnych warunkach klinicznych, pozwala na osiągnięcie szybkich efektów wizualnego przywrócenia owłosienia. Jest to zabieg polecany osobom, które cierpią z powodu częściowej lub całościowej utraty włosów i chciałyby zmienić swój wizerunek. Do zalet mikropigmentacji należy zaliczyć przede wszystkim bezpieczeństwo zabiegu oraz jego skuteczność.

Mikropigmentacja skóry głowy wykonana przez specjalistę w klinice SMP, to zabieg sterylny, podczas którego w wierzchnią warstwę skóry głowy wprowadzony zostaje pigment pochodzenia naturalnego. Mineralny tusz o właściwościach hipoalergicznych nie powoduje odczynów zapalnych, a użycie go eliminuje możliwość wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego, w związku z czym na zabieg może zdecydować się każdy. Użycie sterylnych, jednorazowych narzędzi i wykonanie tatuażu medycznego zgodnie z najlepszą techniką, którą posługują się specjaliści w naszej klinice, gwarantuje rewelacyjne rezultaty, bez narażenia zdrowia pacjenta.

Głównym powodem, dla którego mikropigmentacja głowy jest coraz chętniej wybieranym sposobem na zatuszowanie miejsc pozbawionych włosów, jest jej natychmiastowy efekt. Wizualne odtworzenie krótkich włosów pozwala na całkowitą zmianę wyglądu w krótkim czasie. Pacjenci, którzy decydują się na całościowy zabieg mikropigmentacji, mogą zauważyć efekty od razu po skończonym zabiegu – dokładnie jak w przypadku tatuażu artystycznego, pigment jest widoczny i do złudzenia przypomina świeżo ścięte, krótkie włosy.

Do zalet mikropigmentacji należy dodać także możliwość wykonania zabiegu w trakcie leczenia hormonalnego, sterydowego lub po przeszczepie włosów. Dzięki delikatnej technice aplikowania tuszu, możesz cieszyć się gęstszym owłosieniem i zamaskować zakola, w oczekiwaniu na odrost włosów po farmakoterapii.

Mikropigmentacja – zalety zabiegu dla mężczyzn

Niejednokrotnie zgłaszają się do nas panowie, którzy chcieliby w widoczny sposób zagęścić swoją fryzurę. Przy cienkich, rzadkich włosach, częściowo wypadających, najlepszym sposobem na wizualne zamaskowanie łysienia jest wybór zabiegu mikropigmentacji. Pozwala on na natychmiastowy i naturalny efekt.

Wśród mężczyzn, którzy korzystają z zabiegu, są także pacjenci, którzy chcieliby zamaskować nieestetyczne blizny pooperacyjne lub te, powstałe w wyniku zdarzeń losowych. Wprowadzony pod skórę tusz w odcieniu dobranym do koloru naturalnych włosów sprawia, że blizna jest estetycznie zamaskowana i pozwala zapomnieć o jej istnieniu. Miejscowa mikropigmentacja jest procesem szybkim, ale może wymagać powtórzenia – liczbę zalecanych sesji zawsze ustali z Tobą nasz specjalista, jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu.