• Czym jest mikropigmentacja skóry głowy (SMP) ?

  SMP to skrót od SCALP MICROPIGMENTATION (mikropigmentacja skóry głowy) – zabieg, który ma na celu stworzyć iluzje krótko ściętego włosa. Do wierzchniej warstwy skóry aplikujemy specjalnie dobrany pigment, który tworzy iluzję mieszków włosowych. Po zabiegu nasza głowa wygląda jakby była pokryta tysiącami włosów. Nazywany jest też tatuażem medycznym.
 • Czy efekt zabiegu jest realistyczny?

  Tak, nawet bardzo. Nasze pigmenty i sprzęt, na którym pracujemy jest na najwyższym światowym poziomie. Dodając do tego doświadczony personel mamy nieograniczone możliwości. Obiecujemy, że nawet ludzie z najbliższego otoczenia nie dostrzegą, że to nie są prawdziwe włosy.
 • Jak długo będzie trwać zadowalający efekt po ukończeniu procesu SMP?

  Przy odpowiedniej pielęgnacji zadowalający efekt może utrzymywać się kilka lat, ale znaczenie ma tutaj również system immunologiczny, który jest indywidualny dla każdej osoby i ciężko jest przewidzieć jego funkcjonowanie. Najczęściej zadowalający efekt trwa 3-4 lata. Jeśli po kilku latach stwierdzisz, że chciałbyś poprawić efekty, wykonamy dla Ciebie retusz. Cena za retusz jest zdecydowanie niższa niż pierwszej serii zabiegów w klinice SMP. Powracającym klientom zawsze udzielamy rabatu.
 • Ile kosztuje zabieg SMP?

  Cena od 1200 zł, zależna od stopnia łysienia. Ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta. Możesz wysłać nam swoje zdjęcia, porozmawiać przez skype bądź przyjechać do naszej kliniki w celu wyceny zabiegu.
 • Czy muszę odbyć konsultację przed zabiegiem?

  Nie trzeba umawiać się na konsultację. Można umówić się od razu na zabieg.
 • Czy zabieg SMP boli?

  Kwestia bólu jest bardzo indywidualna. Większość osób ocenia ból na 3-4 (w skali 0-10).
 • Czy mikropigmentacja skóry głowy (SMP) może być stosowany do ukrycia blizn po przeszczepie włosów?

  Oczywiście. Możemy ukryć blizny po przeszczepach włosów, oparzeniach, urazach, operacjach i innych przeżyciach. Nie ma znaczenia jak “stara” jest blizna.
 • Czy SMP po upływie czasu zmieni kolor na niebieski/zielony ?

  Nie. Nasze pigmenty nie zmieniają koloru. Po upływie czasu kolor słabnie, ale nigdy nie zamienia odcienia na niebieski czy zielony.
 • Czy mikropigmentacja skóry głowy (SMP) jest odwracalna?

  Tak. Możemy odwrócić efekt zabiegu za pomocą terapii laserowej z funkcja Q-Switch. Jest to system z zastosowaniem bardzo krótkiego impulsu o dużej energii. Po usunięciu nie powstają blizny, ani przebarwienia.
 • Jak długo trwa proces mikropigmentacji skóry głowy?

  Najczęściej potrzeba trzech zabiegów do otrzymania zadowalającego efektu. Odstęp między zabiegami powinien wynosić minimum tydzień. Pełen efekt jesteś więc w stanie osiągnąć po ok. trzech tygodniach. Korzystnie wyglądamy już po pierwszej sesji zabiegu SMP.
 • Czy mogę spotkać kogoś po zabiegu SMP?

  Oczywiście, w naszej klinice zawsze konsultacje przeprowadza osoba po zabiegu. Jeśli sobie tego życzysz, spotkanie może odbywać się poza kliniką, żebyś przekonał się na własne oczy, że zabieg nie wzbudza zainteresowania wśród innych.
 • Przeciwskazania do wykonania mikropigmentacji skóry głowy

  Mikropigmentacja nie może zostać wykonana w przypadku, gdy u klienta występuje któreś z wymienionych przeciwwskazań: uszkodzenia skóry w miejscu, w którym ma być pigmentowana, trwająca radio lub chemioterapia (niezakończone leczenie nowotworu wyklucza z przeprowadzenia mikropigmentacji skóry głowy), infekcje bakteryjne, grzybicze lub wirusowe, świeże blizny, stany zapalne skóry głowy, choroby skórne na pigmentowanej powierzchni (łuszczyca, pokrzywka), wykwity skórne, epilepsja. Podczas przeprowadzanej bezpłatnej konsultacji, oceniamy stan skóry osoby decydującej się na zabieg SMP. Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, klient wypełnia ankietę medyczną, która wyklucza ewentualne przeciwwskazania.
 • Czy zabieg SMP może być wykonany u blondynów?

  Oczywiście. Posiadamy 30 odcieni pigmentu, dlatego możemy dobrać odpowiedni kolor do każdego koloru włosów oraz skóry głowy.
 • Czy dzień po zabiegu mogę iść do pracy?

  Nie ma żadnych przeciwwskazań. Zabieg SMP jest nieinwazyjny – nasi klienci normalnie funkcjonują i dzień po zabiegu pokazują się publicznie, co nie wzbudza zainteresowania wśród innych osób. Przez kilka godzin po zabiegu skóra głowy może być zaczerwieniona, ale na drugi dzień wszystko wraca do normy.