Alternatywa dla przeszczepu włosów

Emil Paruszewski | Kwi 8, 2020

Alternatywa dla przeszczepu włosów


Osoby, które zmagają się z problemem jakim jest wypadanie włosów, doskonale wiedzą czym to jest przeszczep włosów. Istnieją dwa rodzaje transplantacji włosów – metoda strip – pobieranie włosów poprzez wycięcie paska z tyłu głowy, oraz metoda FUE – polegająca na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z potylicy. Ten rodzaj przeszczepu tworzy niewielkie blizny w miejscach, z których są pobierane włosy, zaś metoda z wycinaniem paska z tyłu głowy wiąże się z  powstaniem brzydkiej blizny najczęściej sięgającej od ucha do ucha. Obie metody polegają na pobraniu mieszków włosowych i “przesadzeniu” ich w miejsca, w których włosów brakuje.

Zabieg może wydawać się pewny i prosty, ale długoterminowe rezultaty często nie są widoczne. Większość przeszczepów prowadzi do powstania widocznych blizn na skórze głowy, a także do osłabienia włosów, które nam zostały. Jeśli przeszczepione włosy przyjmą się – super, ale czy ich gęstość nas zadowoli? Czy wykonanie jednego przeszczepu wystarczy? Nie. Pamiętajmy, że w przypadku przeszczepów – włosy, które się przyjmują tzn. zostają już na zawsze – to tylko ok 30% przeszczepionych mieszków włosowych. Biorąc pod uwagę spory koszt zabiegu przeszczepu włosów (w Polsce za jeden przeszczep cena to ok 40 000 zł), niepewne wyniki i długa rekonwalescencja nie brzmią optymistycznie.

A co w przypadku przeszczepu u osób, u których łysienie postępuje? To kolejna sprawa. Wyobraźmy sobie, że tracimy włosy na zakolach, a nasza linia włosów się cofa. Wykonujemy przeszczep jedną z dostępnych metod. Załóżmy, że przeszczep się przyjmuje i jesteśmy z niego zadowoleni. Po upływie czasu, genów nadal nie jesteśmy w stanie oszukać, więc łysienie postępuje. Biorąc pod uwagę, że przeszczepione włosy nie wypadają, nasza fryzura wygląda co najmniej dziwnie. Wygląda to następująco – mamy przeszczepione włosy na linii włosów oraz na zakolach, później mamy na głowie obszar, na którym łysienie bezlitośnie postępuje, następnie mamy widoczny kawałek włosów z tyłu głowy, a na nim albo widoczną bliznę ciągnącą się od ucha do ucha, lub mnóstwo małych blizenek sprawiających wrażenie bardzo przerzedzonych włosów z tyłu głowy.

Zatem, czy istnieje jakakolwiek alternatywa dla przeszczepu włosów? Na szczęście tak! Jest nią mikropigmentacja skóry głowy. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy, zwany również tatuażem medycznym polega na wprowadzeniu w skórę pigmentu, który imituje krótko ostrzyżone włosy. Zabieg jest małoinwazyjny, mniej inwazyjny niż klasyczny tatuaż, który ma na swoim ciele co trzecia osoba!

Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?

Zabieg ten kamufluje skutki łysienia. Za pomocą pigmentu można ukryć blizny na głowie, które mogły się pojawić w wyniku operacji, wypadku lub przeszczepu włosów. Jeśli mamy sporo włosów, ale nasza linia włosów się cofnęła, możemy odtworzyć nową linię frontalną, a także uzupełnić ubytki z boku głowy. Pigment zmiesza się z naszymi włosami nadając nam młodszy, lepszy wygląd. Osoby z zaawansowanym łysieniem za pomocą mikropigmentacji mogą przywrócić dawny wygląd gęstej fryzury.

Jakie są plusy zabiegu mikropigmentacji skóry głowy? Problem wypadania włosów jest dosłownie z głowy! Po poddaniu się zabiegowi SMP nie zauważysz dalszego łysienia, ponieważ pigment imitujący włosy wprowadzany jest tam, gdzie włosów już nie ma, ale specjalista wprowadza go także tam, gdzie włosy nadal rosną. Dlaczego?

Bo zależy nam na jak najbardziej naturalnym efekcie, a taki można uzyskać tylko wtedy, gdy pigment i nasze naturalne włosy tworzą całość. Zabieg SMP daje nam pewne rezultaty – efekt zawsze jest gwarantowany, a koszt w porównaniu do przeszczepu włosów jest kilka razy mniejszy.

O czym należy pamiętać po procesie wykonania tatuażu medycznego? Właściwie tylko o tym, by nasze naturalne włosy utrzymywać w odpowiedniej długości.

Jakie są tego plusy? 

  • Zawsze wyglądamy schludnie i świeżo – tzw. sportowa elegancja!
  • Możemy normalnie korzystać z basenu, sauny i siłowni nie bojąc się o to, że coś nam spłynie z głowy!
  • Oszczędzamy na wizytach u fryzjera, ponieważ długość włosów dostosujesz sam goląc głowę elektryczną maszynką w domu!
  • Nikt nie widzi u nas przerzedzonej fryzury, bo mamy efekt gęstej krótko ściętej fryzury!
  • Jest nam wygodnie w każdej sytuacji – budzisz się i wyglądasz dobrze, uprawiasz sport – pocisz się – wyglądasz dobrze!

Wypadanie włosów u mężczyzn to często utrata nie tylko włosów, ale także pewności siebie. Skoro możesz odzyskać nowy wygląd i pewność siebie, dlaczego tego nie zrobić?

Zachęcam Ciebie, do zapoznania się z ofertą mikropigmentacji skóry głowy na naszej stronie internetowej KlinikaSmp.pl, jeśli chcesz usłyszeć historie osób, które taki zabieg mają już za sobą – sprawdź naszą galerie wideo. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zachęcam do przebycia konsultacji lub skontaktowania się telefonicznie.

516 427 545
kontakt@klinikasmp.pl

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!Emil Paruszewski

Emil Paruszewski

Autor artykułu

Manager kliniki. Doskonale rozumie problem łysienia, ponieważ borykał się z nim od 17 roku życia. Od początku wiedział, że SMP to świetne rozwiązanie problemu. Dziś ma świadomość, jak zabieg pozytywnie wpłynął na jego życie. Pragnie uświadomić innym, że SMP to złoty środek.