Jak dbać o skórę głowy po zabiegu mikropigmentacji?

Anna Sobczak | Mar 18, 2021

Jak dbać o skórę głowy po zabiegu mikropigmentacji?


Jesteś po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy i zastanawiasz się, jak powinieneś pielęgnować swoją nową fryzurę? Wszystko zależy od tego, jaka długość włosów jest odpowiednia w konkretnym przypadku. Po mikropigmentacji, w przypadku łysej głowy, powinieneś zadbać o to, aby włos był jak najkrótszy. Z drugiej strony jeśli zdecydowałeś się na przeprowadzenie zabiegu mikropigmentacji skóry głowy w celu zagęszczenia włosów, możesz pozwolić sobie na dłuższą fryzurę.

Jak więc widać kwestia golenia głowy po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy jest bardzo indywidualna. W przypadku gęstych włosów, gdzie mikropigmentacja była przeprowadzona po to, aby zakryć pojedyncze miejsca, częste strzyżenie nie będzie potrzebne. W artykule skupimy się na osobach z zaawansowanym łysieniem ze względu na to, że takich przypadków jest zdecydowanie więcej. Dlatego, po zabiegu mikropigmentacji skóra głowy powinna być krótka.

Czym w skrócie jest mikropigmentacja skóry głowy?

Oferowany przez naszą klinikę zabieg mikropigmentacji skóry głowy polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów, które imitują wygląd krótko przystrzyżonej fryzury. Pigmenty odwzorowują wygląd prawdziwych mieszków włosowych. Sprawiają wrażenie głowy pełnej włosów, które właśnie zostały ogolone. Coraz więcej osób docenia możliwości, jakie daje zabieg mikropigmentacji skóry głowy.

Sposoby golenia głowy po mikropigmentacji skóry głowy.

Priorytetową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest zainwestowanie w odpowiedni sprzęt pozwalający na bezproblemowe golenie głowy. Golarka sprawdzi się bardzo dobrze. Zapewne masz w domu urządzenia, które można stosować do golenia całego ciała. W przypadku, który wspominaliśmy powyżej, czyli jeśli masz włosy na głowie, możesz je po prostu przyciąć ustawiając odpowiednią długość. Strzyżenie w domu za pomocą profesjonalnej maszynki do strzyżenia jest bezpieczne i przede wszystkim darmowe. Dzięki regularnemu czyszczeniu i pielęgnacji maszynki, urządzenie będzie służyło użytkowników przez wiele lat. Utrzymywanie ostrzy naoliwionych zapewni optymalną ostrość. Ostrza pozostaną gładkie w kontakcie ze skórą.

Pielęgnacja skóry głowy bezpośrednio po mikropigmentacji

Próba umycia głowy na początku może być bardzo kusząca, ale nie powinieneś tego robić. Twoja skóra głowy jest nadal wrażliwa po zabiegu. Upewnij się także, że unikasz wysiłku fizycznego, który może spowodować nadmierne pocenie się skóry głowy, co nie jest polecane w pierwszych trzech dniach po zabiegu. Pocenie się może uniemożliwić prawidłowe gojenie się skóry głowy, dlatego nie zaleca się nadmiernych aktywności fizycznych przez minimum 3 dni po zabiegu.

Jednocześnie nie zaleca się długiej ekspozycji na słońcu do 14 dni od ostatniego zabiegu mikropigmentacji. Światło słoneczne zawiera niebezpieczne promienie UV, które mogą zakłócać proces regeneracji skóry głowy. Co jeszcze możesz zrobić, aby przyspieszyć proces regeneracji? Noś luźno czapkę, jeśli wychodzisz w jasne światło słoneczne, aby chronić skórę głowy. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest unikanie kąpieli w basenach czy jeziorach w pierwszych dniach po zabiegu. Pływanie może narazić skórę głowy na działanie słonej wody lub chloru, co może mieć znaczący wpływ na przebieg regeneracji po zabiegu mikropigmentacji.

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy dla mężczyzn

Wybierając naszą klinikę mikropigmentacji skóry głowy masz pewność, iż zabieg zostanie wykonany przez wykwalifikowanych specjalistów, mających na swoim koncie setki udanych zabiegów. Po zakończonym procesie mikropigmentacji skóry głowy otrzymasz także dokładne zalecenia, których przestrzeganie wspomoże proces regeneracji skóry w pierwszych dniach po zabiegu.

Aby uzyskać najbardziej zadowalające efekty, klienci poddający się zabiegowi mikropigmentacji skóry głowy powinni wykonać kilka sesji mikropigmentacji skóry głowy. Są one oddzielone odpowiednimi odstępami, a każda sesja może trwać średnio 2-3 godziny. Co ważne, w dzień sesji możesz normalnie funkcjonować, także nie będziesz musiał brać wolnego w pracy specjalnie na tę okazję. 

Pamiętaj, że po każdym zabiegu należy postępować zgodnie z przekazanymi przez pracownika wskazówkami, aby pigment dobrze ustabilizował się w skórze głowy. Po zabiegu może pojawić się łagodne zaczerwienienie na skórze głowy. Jest to jednak całkowicie normalne podczas po sesji mikropigmentacji. Zaczerwienienie bardzo szybko ustępuje. 

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy jest całkowicie bezpieczny. Skontaktuj się z naszą kliniką, aby poznać szczegóły oraz możliwości poprawy swojego wyglądu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, które z dumą wykorzystujemy każdego dnia na rzecz naszych klientów. Jeśli jeszcze jesteś na etapie podejmowania decyzji i zastanawiasz się ile kosztuje mikropigmentacja skóry głowy mamy prostą odpowiedź! Cena zabiegu mikropigmentacji skóry głowy zaczyna się od 1200 zł. Konsultacja jest darmowa, podczas konsultacji poznasz dokładną cenę, która obejmować będzie stopień łysienia oraz twoje oczekiwania. Dla Twojej wygody oferujemy także konsultacje przez internet.Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu