Czego oczekiwać po drugiej i trzeciej sesji mikropigmentacji skóry głowy?

Emil Paruszewski | Lip 24, 2019

Czego oczekiwać po drugiej i trzeciej sesji mikropigmentacji skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to skuteczny sposób na zakamuflowanie problemu łysienia lub ukrycie blizn na głowie. Zabieg jest bezpieczny (również dla alergików), nieinwazyjny oraz, co szczególnie ważne dla osób, które się mu poddają, przynoszący spektakularne efekty. Każda osoba, która nieco zainteresowała się tematem, zdaje sobie sprawę z tego, że na całość zabiegu składa się kilka sesji – ich liczba uzależniona jest od typu skóry, oczekiwań pacjenta oraz od zaawansowania łysienia. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tym, czego można spodziewać się po drugiej i trzeciej sesji mikropigmentacji skóry głowy.

Punkty imitujące włosy, które zostały naniesione podczas pierwszego spotkania ze specjalistą miały możliwość się osadzić w skórze do czasu umówienia się na kolejny zabieg. Druga wizyta pozwala na sprawdzenie, czy pierwotnie wybrany kolor idealnie pasuje do oczekiwań pacjenta, oraz jak skóra zachowuje się po zabiegu. Warto zdawać sobie sprawę, że tego wszystkiego nie da się oszacować w przypadku tylko jednej wizyty u specjalisty. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniej placówki i całkowite odrzucenie tych miejsc, które zarzekają się, że zabieg zostanie zrealizowany za jednym posiedzeniem.

Poziom dyskomfortu podczas drugiej i trzeciej sesji

Często można spotkać się z pytaniami dotyczącymi tego, jak kształtują się odczucia pacjenta podczas kolejnych zabiegów. Na szczęście ich liczba nie wpływa negatywnie na doznania – zarówno pierwszy, jak i drugi/trzeci zabieg powoduje lekki dyskomfort – jest to kwestia indywidualna. U niektórych dyskomfort pojawia się jedynie na początku zabiegu i w miarę upływu czasu to odczucie znika, u innych osób poddających się zabiegowi jakim jest mikropigmentacja skóry głowy, uczucie dyskomfortu nie pojawia się wcale.

Dopracowanie efektu wizualnego

Druga i kolejna wizyta to czas na nadanie punktom naniesionym za pomocą pigmentu idealnego wyglądu. Dzięki dokładności i cierpliwości specjalisty przeprowadzającego mikropigmentację skóry głowy, końcowy efekt będzie realistyczny. Zazwyczaj osobie, która poddaje się zabiegowi, zależy na tym, aby inni ludzie nie mogli rozpoznać, że mikropigmentacja włosów miała u nich miejsce. Druga i trzecia wizyta przyczynia się do pogłębienia naturalnego efektu posiadania włosów na głowie – punkty zostaną zagęszczone, co korzystnie wpływa na naturalność nowej fryzury. Możliwe, że podczas tej sesji zostanie podjęta decyzja, aby nieco zmienić kształt linii frontalnej włosów – inaczej dopasować jej wysokość, a także kształt zakoli.

Ostateczne poprawki i właściwa pielęgnacja

Poleca się, aby między przedostatnią, a ostatnią sesją zachować odstęp czasowy ok dwóch tygodni. W tym czasie skóra może w pełni zregenerować, a specjalista będzie mógł dokładnie ocenić efekt zabiegu. Druga sesja najczęściej trwa od 2-3h. Długość trzeciej sesji uzależniona jest od tego, jak wiele detali zostało jeszcze do dopracowania. Ostatnie spotkanie to moment, kiedy specjalista dokonuje ostatecznych poprawek.

Po zabiegu mikropigmentacji przez pewien czas należy stosować się do zaleceń obowiązujących bezpośrednio po zabiegu – odpuścić sobie wizyty na basenie, saunie czy solarium. Oczywiście wszystkie informacje zostają podane podczas pierwszej wizyty w klinice. Wszelkimi wątpliwościami i pytaniami w związku z dbaniem o skórę należy podzielić się ze specjalistą wykonującym zabieg mikropigmentacji. Fachowe wskazówki sprawią, że w niedługim czasie po zabiegu cieszyć się będziemy idealnym wyglądem i kondycją skóry głowy.Emil Paruszewski

Emil Paruszewski

Autor artykułu

Manager kliniki. Doskonale rozumie problem łysienia, ponieważ borykał się z nim od 17 roku życia. Od początku wiedział, że SMP to świetne rozwiązanie problemu. Dziś ma świadomość, jak zabieg pozytywnie wpłynął na jego życie. Pragnie uświadomić innym, że SMP to złoty środek.