7 etapów męskiego łysienia

Anna Sobczak | Mar 31, 2019

7 etapów męskiego łysienia

W dzisiejszych czasach mężczyźni przykładają ogromną uwagę do swojego wyglądu. Nikogo nie dziwi więc fakt, że zaczęli  dbać o siebie, a także o swoje włosy. W szczególności, kiedy rozpoczyna się u nich postępująca łysina. Nie jest to dla nich łatwa sytuacja, z którą potrafią się pogodzić. Rozpoczynają walkę o każdy włos i tęsknią za dawnym wyglądem.

7 etapów męskiego łysienia

Przeciętny mężczyzna stroni od troski o swoje zdrowie. Pogorszenie się stanu zdrowia stanowi efekt ignorowania potrzeb swojego organizmu, a kiedy pojawiają się skutki może być często za późno na powrót do poprzedniej witalności. W szczególności dotyczy to utraty włosów. Skala łysienia została stworzona, żeby pomóc mężczyznom zrozumieć przebieg tego procesu. Wyróżniono siedem etapów, które następują w trakcie łysienia. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno. W walce o włosy pomoże Ci mikropigmentacja skóry głowy.

Etap pierwszy

W początkowym etapie utrata włosów jest trudna do zauważenia, nawet przez samego zainteresowanego. Najczęściej włosy zaczynają wypadać wokół skroni lub na linii włosów. Mężczyźni, którzy zauważyli utratę włosów, bardzo często lekceważą ten problem.

Etap drugi

Kolejna faza wypadania włosów jest najczęściej już zauważalna, w szczególności cofnięcie się linii włosów. Powstają charakterystyczne zakola. Tworzy się charakterystyczna litera „M” na głowie. Utrata włosów powoduje zmianę kształtu linii włosów, jednak liczba wypadających włosów nie jest wielka.

Etap trzeci

Trzeci etap utraty włosów rozpoznawalny jest przez pojawienie się gniazdka. Postępuje utrata włosów na skroni, włosy są już tam bardzo krótkie lub nie ma ich w ogóle. Łysienie jest także zauważalne na czubku głowy, włosy tracą na swojej grubości lub całkowicie wypadają, powstaje charakterystyczne gładkie koło. Pojawiają się ogromne trudności w maskowaniu łysiny.

Etap czwarty

W kolejnym etapie, mężczyźni posiadają świadomość realnego i postępującego łysienia. Coraz więcej włosów zaczyna znikać z powierzchni skóry głowy. U panów pojawia się strach. W szczególności znikają na czubku głowy, poszerzając powierzchnię posiadanego łysego punktu zwanego gniazdkiem. Bardzo często dochodzi także do utraty włosów na ich linii, poszerzając zakola.

Etap piąty

W piątym etapie wypadania włosów, mężczyzna coraz gorzej reaguje na postępujący proces. Łysina poszerza swoje granice. Włosy zaczynają wypadać pomiędzy gniazdkiem, a zakolami. Włosy się tam przerzedzają.  Zazwyczaj występuje to w okolicy pięćdziesiątych urodzin, jednak w głównej mierze uzależnione jest od posiadanych predyspozycji genetycznych. Wielu mężczyzn zmaga się z wypadającymi włosami o wiele wcześniej.

Korzystnym, w szczególności dla samopoczucia, rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu mikropigmentacji skóry głowy. Umożliwia trwałe odtworzenie poprzedniej linii włosów na skórze głowy. Stwarza także możliwość skutecznego zamaskowania miejsc, w których włosy straciły swoją  gęstość lub wypadły całkowicie.

Etap szósty

W przedostatnim etapie dochodzi do utraty włosów na moście łączącym linię włosów z gniazdkiem. Łysina tworzy charakterystyczną podkowę. Włosy dookoła uszu zaczynają stawać się coraz cieńsze i stopniowo wypadać.

Większość mężczyzn, którzy doświadczyli tego etapu decydują się na zgolenie wszystkich włosów na głowie. Zmiana pozwala im na nowo odzyskać pewność siebie i zapomnieć o przykrych procesach związanych z łysieniem.

Etap siódmy

Ostatni etap łysienia, czyli siódmy, uwidacznia na głowie coraz szerszą podkowę, która widoczna jest także z profilu mężczyzny. Czubek głowy pozostaje pozbawiony całkowicie włosów lub pozostają pojedyncze cienkie egzemplarze. Mężczyźni, którzy chcieliby uniknąć golenia głowy na łyso, a jednocześnie nie potrafią pogodzić się z łysiną, powinni skorzystać z mikropigmentacji skóry głowy i odzyskać dawny wygląd.Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu