4 oznaki łysienia – zobacz, na co zwracać uwagę

Anna Sobczak | Mar 22, 2019

4 oznaki łysienia – zobacz, na co zwracać uwagę

Większość mężczyzn fakt swojego łysienia ignoruje, nie chcąc zmierzyć się z prawdą. W pewnym momencie swojego życia, znaczna ilość osób dostrzega pogorszenie się stanu włosów. Coraz cieńsze i rzadsze włosy powodują dyskomfort oraz pogorszenie się jakości życia. Późne zdanie sobie sprawy z faktu straty włosów, ogranicza zapobieganie i leczenie łysienia przez wiele metod. Oznaki wypadania włosów, różnią się nieznacznie między sobą, jednak łączy je przeważająca większość wspólnych cech.

1. Wypadające włosy

Każdy z nas codziennie poprzez czesanie i stylizacje traci włosy. Średnio wypada ich około 50-100 dziennie. Najczęściej na to miejsce odrastają nowe. Jeśli jednak tak się nie dzieje, prawdopodobnie włosy zaczynają się przerzedzać. Duże ilości włosów, znalezione na poduszkach, pod prysznicem czy też w innych miejscach, mogą świadczyć o problemie.

2. Genetyczne wypadanie włosów

Dla większości osób wypadanie włosów spowodowane jest czynnikami genetycznymi. Jeżeli zdarza się, że w rodzinie jest taki problem, istnieje duże prawdopodobieństwo dziedziczenia łysienia. W pewnym wieku włosy tracą swoją dawną strukturę i jest ich coraz mniej. Jednak nie jest to na tyle intensywne, aby można było to zaliczyć do łysienia. Najczęściej, obciążenia genetyczne dotyczące włosów dziedziczy się po rodzicach lub po dziadkach.

3. Zmniejszająca się linia włosów

Gdy linia włosów zaczyna się cofać, oznacza to duże prawdopodobieństwo łysienia. Strata włosów, cofnięcia się linii lub pojawienie się jej w kształcie dużego M, jest kluczowym jego wskaźnikiem. Cofająca się linia włosów wraz z upływem czasu, powoduje zmniejszenie się ilości włosów i widoczne efekty łysienia.

4. Skóra głowy staje się widoczna

Jeśli przeglądając się w lusterku, zauważasz skórę głowy bardzo dobrze widoczną, oznacza to, że włosy nadmiernie wypadają co jest kolejną oznaką łysienia. Prawdopodobnie, włosy będą wypadać, aż do momentu pojawienia się łysych miejsc lub całkowitej ich utraty.

Przeminięcie czasów, w których włosy na głowie były zdrowe i gęste, okazuje się trudnym doświadczaniem. Wiele osób nie chce zauważyć, że ich włosy nie są w tak dobrej formie, a nawet wypadły na tyle, że nie ma ich wcale. Jednak nie ma się czego wstydzić, gdyż szczęśliwie istnieją sprawdzone metody zapobiegania lub też ukrycia łysienia. Jednym z nich jest mikropigmentacja skóry głowy, która rozwiązuje ten problem, bez względu na jakim etapie straty włosów jesteś. To przełomowe rozwiązanie pomogło wielu ludziom na świecie.  Metoda mikropigmentacji skóry głowy jest metodą nieinwazyjną i niechirurgiczną – powoduje zadowolenie z efektów przez długi czas. Specjalista mikropigmentacji skóry głowy aplikuje pigment, który imituje krótko ostrzyżone włosy, uzyskując naturalną linię włosów oraz efekt gęstej, krótkiej fryzury.

Mikropigmentacja skóry głowy – ratunek dla łysiejących

Mikropigmentacja jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dodać gęstości włosom, chcą zasłonić łyse miejsca lub stworzyć nowy wygląd ogolonej głowy. Dzięki  zabiegowi SMP możesz wybrać nie tylko odcień nowej fryzury, ale również wysokość linii włosów, jej kształt i gęstość. Po 3 sesjach masz możliwość odzyskania wiary w siebie oraz zakrycia problemu wypadania włosów.

Zabieg ten przeprowadzają wykwalifikowani oraz doświadczeni specjaliści. Niezależnie od rodzaju problemu mikropigmentacja może okazać się najlepszą metodą na poprawienie jakości swojego życia i zmienienie go na lepsze.Anna Sobczak

Anna Sobczak

Właściciel Kliniki SMP

Specjalista mikropigmentacji skóry głowy

Autor artykułu