Co to jest mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy (SMP) to wysoce zaawansowana metoda pigmentacji medycznej, którą wykonujemy w klinice SMP. Jest najbardziej dogodnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemem łysienia, bądź przerzedzenia włosów. Mikropigmentacja jest metodą, którą można porównać do tradycyjnego tatuażu. Jest ona niezwykle skuteczna i wyjątkowa pod wieloma względami, na co dowodem są setki pozytywnych opinii od naszych klientów.

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg, w którym używamy sprzętu oraz narzędzi najwyższej jakości (igieł, urządzeń i pigmentów) wraz z zaawansowanymi technikami aplikacji pigmentu w skórę głowy, w celu uzyskania pełnej fryzury. Jest to procedura, która wymaga dużego doświadczenia osoby, która wykonuje zabieg. Klinika SMP spełnia najwyższe standardy w branży oraz wyznacza trendy na rynku. Mikropigmentacja skóry głowy - co to jest? To niezwykle szczegółowy zabieg, który daje trwałe, naturalnie wyglądające efekty. Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby każdego klienta są szczególne. Wszystkie jednak sprowadzają się do chęci pozbycia się problemu z nadmiernym wypadaniem włosów. Robimy wszystko by spełnić oczekiwania naszych klientów. W klinice SMP podczas każdego zabiegu dobieramy pigment do koloru Twoich włosów oraz typu Twojej skóry. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy jest wykonywany szczegółowo przez wykwalifikowanych pracowników. Efekty wyglądają niewiarygodnie naturalnie.

Mikropigmentacja skóry głowy oferowana przez naszą klinikę daje efekt świeżo ściętej fryzury. Jest praktycznie niemożliwe, aby zauważyć, że to tusz pod skórą, a nie włosy. Możesz wrócić do pracy kolejnego dnia po zabiegu i nie wzbudzisz zainteresowania wśród otoczenia. Bliscy, współpracownicy oraz rodzina stwierdzą, że wyglądasz świetnie, ale najprawdopodobniej nie będą mieć pojęcia, że ​​przeszedłeś zabieg SMP. Efekt po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy jest bardzo naturalny i nawet Tobie będzie trudno zauważyć gdzie zaczyna się mikropigmentacja, a gdzie kończą włosy.

Istnieje wiele powodów, dla których możesz rozważać mikropigmentację skóry głowy jako rozwiązanie problemu łysienia. Obsłużyliśmy setki klientów z różnymi przyczynami wypadania włosów. Bez względu na powód, mikropigmentacja skóry głowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem w każdym z przypadków.

W przeciwieństwie do wykonywania tradycyjnego tatuażu, pigment stosowany do mikropigmentacji skóry jest inny niż w klasycznym tatuażu. Używamy pigmentów dedykowanych mikropigmentacji skóry głowy. Różnicą jest także głębokość aplikacji pigmentu, nie jest tak głęboka jak w klasycznym tatuażu, dzięki czemu uzyskujemy bardzo naturalny efekt. Mikropigmentacja skóry głowy polega  na zastosowaniu bardzo specjalistycznego sprzętu i technik aplikacji pigmentu w skórę głowy. Nasza klinika SMP dzięki wieloletniemu doświadczeniu świadczy najwyższą jakość na rynku. Efekt zabiegu zależy od dwóch głównych rzeczy: użycia odpowiedniego, wysokiej jakości sprzętu i narzędzi oraz pracownika, który wykonuje zabieg. W klinice SMP masz pewność najwyższej jakości pod każdym względem. Jeśli od dłuższego czasu poszukiwałeś wsparcia w tym zakresie i skutecznego rozwiązania problemu łysienia - skontaktuj się z nami. Pomagamy każdemu zainteresowanemu, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu możesz być pewny fachowej porady oraz najlepszego efektu mikropigmentacji skóry głowy.


Co to jest mikropigmentacja skóry głowy

Tatuaż medyczny, czyli mikropigmentacja skóry głowy – co to dokładnie oznacza?

Mikropigmentacja włosów, a właściwie skóry głowy, jest zabiegiem bezpiecznym, przeprowadzanym w sterylnych warunkach klinicznych. Sam zabieg może przypominać tworzenie klasycznego tatuażu artystycznego, jednak różni się pod względem swojej charakterystyki oraz otrzymanych efektów.

W tatuażu medycznym skóry głowy używane są tusze nieorganiczne pochodzenia naturalnego, wytwarzane z minerałów. Zapewniają one optymalne efekty, bez narażenia pacjenta na wystąpienie niepożądanych reakcji alergicznych, w tym wstrząsu anafilaktycznego, będącego poważnym zagrożeniem życia. W przypadku użycia tuszu nieznanego pochodzenia istnieje ryzyko, że organizm nie zareaguje prawidłowo na jego zaaplikowanie. Warto zatem zdecydować się na zabieg w sterylnych warunkach, z wykorzystaniem odpowiednich artykułów, w tym hipoalergicznego tuszu mineralnego oraz selektywnie dobranych, medycznych narzędzi.

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy, przeprowadzany w klinice SMP, polega na zaaplikowaniu pod zewnętrzną warstwę tkanki skóry głowy tuszu mineralnego w sposób, który nadaje efekt krótko przystrzyżonych włosów. Wykonywany przez wyszkolony personel medyczny tatuaż skóry głowy pozwala zredukować widoczność zakoli, zakryć nieestetyczne blizny oraz przywrócić naturalny wygląd skóry głowy w przebiegu łysienia androgenowego.

Mikropigmentacja skóry głowy – co to jest i dla kogo przewidziany jest ten zabieg?

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy, oferowany przez naszą klinikę, to profesjonalna usługa, dzięki której uzyskasz do złudzenia przypominający naturalne włosy oraz estetyczny wygląd. Wprowadzany w odpowiedni sposób, pod cienką warstwę skóry, tusz mineralny ma w rezultacie przypominać krótkie włosy, co doskonale sprawdza się w przypadku zatuszowania łysienia androgenowego u mężczyzn, które po latach postępowania doprowadziło do całkowitego wyłysienia skóry głowy.

Zabieg jest polecany także w przypadku chęci poprawy wyglądu zakoli i może być stosowany w połączeniu z innymi zabiegami leczniczymi, np. po przeszczepie włosów lub w terapii hormonalnej. Nasza oferta skierowana jest do mężczyzn dotkniętych każdym rodzajem łysienia.

Mikropigmentacja skóry głowy przeprowadzana w naszej klinice to zabieg całkowicie bezpieczny. Do uzyskania najlepszych efektów zalecamy przeprowadzenie serii zabiegów w liczbie zależnej od zaawansowania problemu - liczbę zalecanych zabiegów skonsultujesz z naszymi specjalistami. Do pełnego efektu zwykle potrzeba trzech zabiegów.