Męska decyzja - ściąć włosy na zero

Emil Paruszewski | Kwi 8, 2021

Męska decyzja - ściąć włosy na zero


Czy kiedykolwiek obciąłeś się na „zero”? Jaka długość była najkrótszą długością Twoich włosów? Obawiasz się tego jak będziesz wyglądał z włosami ściętymi przy samej skórze? A może od wielu lat golisz głowę na gładko. Na co dzień spotykamy się z każdą z tych sytuacji. Wiemy jak trudną decyzją potrafi być decyzja o zgoleniu włosów na zero. To pierwszy krok w pogodzeniu się z sytuacją łysienia. Oczywiście często zdarza się, że osoby, które mają gęste fryzury z własnej decyzji ścinają włosy na zero lub bardzo krótko.

Należę do grona tych osób. Golę się bardzo krótko od blisko 20 lat, co ważne mam lat 30. Tak, mniej więcej od 10 roku życia goliłem się bardzo krótko. Mój starszy kuzyn obcinał włosy przy samej skórze co już wtedy bardzo mi się podobało. Dla otoczenia zawsze byłem łysy, nawet mając włosy. Mój pseudonim w szkole? Łysy. O dziwo lubiłem to przezwisko, do czasy gdy naprawdę wyłysiałem i nie byłem łysy z wyboru, a z konieczności. Wiele osób, które zastanawiają się nad zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy nigdy nie było obciętych na łyso i właśnie tego się obawiają, rozumiemy to. Wspieramy naszych klientów w tej decyzji. Zawsze mówimy, że jest to męską decyzja. Musimy pamiętać, że gdy włosów jest naprawdę mało, są widoczne prześwity, przerzedzenia, zakola to tak naprawdę jedyna słuszna droga. Podjąć męską decyzję i ściąć włosy, które w niewielkiej liczbie w żaden sposób nie zdobią naszej głowy. Po ścięciu na zero odzyskujemy estetyczny wygląd. Każdy uzna tą zmianę za pozytywną. Pierwsze godziny mogą być trudniejsze, ale gwarantuję, że jest to zmiana na lepsze.

Nie pożałujesz tej decyzji. Piszę to z pełnym przekonaniem ponieważ spotykaliśmy się z tymi sytuacjami setki razy. Jakie są opinie osób, które podjęły rękawice i zgoliły się na zero? Najczęściej mówią – „Żałuję, że tak późno”. Ucz się na doświadczeniach innych i nie żałuj. Zrób to, nastaw się na zmianę i podejmij tą męską decyzję. Pamiętaj, że łysy facet nikogo nie dziwi. To normalny obraz dojrzałego faceta. Inaczej jest gdy góra naszej głowy jest łysa lub bardzo przerzedzona, a włosy po bokach mocno odstają i odróżniają się od reszty. Taka fryzura nie wygląda korzystnie. Fryzura ścięta na 0-1 mm będzie wyglądała o niebo lepiej. Bardzo szybko poczujesz spokój psychiczny. Jeśli to nie rozwiąże Twojego problemu, to na pewno go zmniejszy. Kolejny krok, który na pewno pomoże i rozwiąże Twój problem to zabieg SMP. Mikropigmentacja skóry głowy jest idealnym dopełnieniem pierwszej części.

Obciąłeś się na „zero”? Zrobiłeś pierwszy krok. Kolejny to perfekcyjnie wykonany zabieg mikropigmentacji. Dzięki zabiegowi mikropigmentacji skóry głowy przywrócimy to co zabrało Ci łysienie. Damy Tobie efekt pełnej fryzury. Fryzura będzie krótka, ale pełna, bez prześwitów i przerzedzeń. Czy to coś zmieni? Wierz mi, zmieni się wszystko w Twoim podejściu do fryzury. Twoje odbicie w lustrze wiele zyska. Jestem żywym przykładem na te słowa. Ścięcie się na zero nie było dla mnie problemem. Bardzo krótka fryzura towarzyszyła mi przez większość życia. Jest jednak różnica między ścinaniem się na zero w momencie w którym nie posiadamy włosów, a między ścinaniem się na zero gdy włosy posiadamy. W drugim przypadku twarz wygląda zdecydowanie korzystniej. Po mikropigmentacji skóry głowy właśnie tak wyglądamy. Mamy krótką fryzurę, ale pełną. Wyglądamy jakbyśmy byli obcięci na zero z własnego wyboru.

Jeśli ciężko Ci podjąć decyzję i ścięciu włosów lub wykonaniu mikropigmentacji chętnie Ci pomożemy. Nie podejmiemy za Ciebie decyzji, ale odpowiemy na wszystkie pytania, które Cię nurtują. Możesz do nas napisać lub umówić się na darmową konsultację w naszej klinice. Służymy pomocą – po to jesteśmy ☺Emil Paruszewski

Emil Paruszewski

Autor artykułu

Manager kliniki. Doskonale rozumie problem łysienia, ponieważ borykał się z nim od 17 roku życia. Od początku wiedział, że SMP to świetne rozwiązanie problemu. Dziś ma świadomość, jak zabieg pozytywnie wpłynął na jego życie. Pragnie uświadomić innym, że SMP to złoty środek.