Mikropigmentacja skóry głowy – na co uważać?

Emil Paruszewski | Wrz 24, 2019

Mikropigmentacja skóry głowy – na co uważać?

Każdemu z nas zależy na atrakcyjnym oraz estetycznym wyglądzie. Włosy z pewnością stanowią jeden z ważniejszych elementów wizerunku, dlatego chcemy, żeby były zdrowe, bujne i w dobrej kondycji. Wielu ludzi, szczególnie mężczyzn boryka się z problemem łysienia, czyli nadmiernej utraty włosów. Często powoduje to obniżenie samooceny oraz poczucie bezradności.

Mikropigmentacja skóry głowy – na co uważać?

Mikropigmentacja skóry głowy to technika kamuflująca łysienie. Terapia ta polega na wprowadzeniu pod skórę głowy, za pomocą igieł specjalnego pigmentu, który imituje krótko ostrzyżone włosy. Na rynku dostępnych jest wiele placówek oferujących taki sposób kamuflowania – od klinik medycyny estetycznej, salony barberskie, po salony kosmetyczne. Czym więc kierować się przy wyborze konkretnego miejsca i na co uważać?

Doświadczenie specjalisty

Z pewnością trzeba zwrócić uwagę na doświadczenie osoby, która ma wykonywać zabieg. Czasem zachęcić nas może długi staż pracy danego miejsca na rynku, ale niekoniecznie idzie to w parze z doświadczeniem osób tam pracujących. W danej placówce powinni pracować jedynie wykwalifikowani specjaliści, którzy na bieżąco zgłębiają wiedzę w tej dziedzinie, budzą nasze zaufanie oraz doskonale rozumieją problem utraty włosów. Decydując się na zabieg w klinice SMP masz pewność najwyższej jakości mikropigmentacji skóry głowy. Cenne jest, że na żywo możesz ocenić efekt pracy, który uzyskujemy, ponieważ w naszej klinice zawsze obecny jest nasz menadżer Emil, który przeszedł zabieg mikropigmentacji w klinice SMP.

Koszt usługi

Kolejną ważną rzeczą jest koszt wykonanej usługi. Teraz, gdy biznes kosmetyczny rozwija się bardzo prężnie, można spotkać się z różnorodnym zakresem cen mikropigmentacji skóry głowy. Zwykle cena ustalana jest indywidualnie na podstawie stopnia utraty włosów. Z pewnością jest to zabieg, na którym nie powinno się oszczędzać. Czasem, gdy utrata włosów spędza nam sen z powiek, decydujemy się na mniejsze koszty np. u kosmetyczki, która otwiera nowy gabinet i chce zaistnieć na rynku. Często jedyne doświadczenie zdobyte u takiej osoby, to kilkudniowy kurs lub szkolenie. Jest to bardzo ryzykowne – nie do końca wiemy, czy dana osoba posiada wymagane umiejętności oraz jakiej jakości materiały i sprzęt oferuje. Ponadto z racji rozwoju rynku mikropigmentacji, coraz częściej można spotkać osoby, które świadczą usługę mikropigmentacji skóry głowy traktując ją jako dodatkowy punkt w swojej ofercie. Niestety wykonując zabiegi sporadycznie, często nie jest się w stanie idealnie dobrać odpowiedniego pigmentu, kształtu, wielkości punktów imitujących włosy. Efekty nieudanej mikropigmentacji mogą wyrządzić ogromną krzywdę – w najgorszym przypadku trzeba przeprowadzić laserowe usunięcie pigmentu, co dodatkowo wiąże się z ogromnymi kosztami oraz dużym brakiem estetyki.

Efekty „przed” i „po” zabiegu

Istotną rzeczą są również informacje na temat placówki oraz osoby wykonującej mikropigmentację, które można znaleźć w internecie. Profesjonalne miejsca często zamieszczają efekty swojej pracy np. w mediach społecznościowych, dołączając zdjęcia „przed” i „po” zabiegu. Należy sprawdzić, czy są to wiarygodne zdjęcia i przede wszystkim należące do osób, które podpisują się pod efektami wykonanej pracy. Warto zapoznać się z opiniami ludzi, którzy skorzystali już z usług danego miejsca. Na pewno będzie to bardzo pomocne i pomoże nabrać zaufania lub ostrzeże nas przed ewentualnym niepowodzeniem.

Pośpiech w wyborze odpowiedniej kliniki, która przeprowadzi mikropigmentację włosów na pewno nie jest dobry. Czasem lepiej odłożyć zabieg w czasie w zamian za oczekiwany efekt. Profesjonaliści z pewnością przeprowadzą konsultację przed zabiegiem, opracują plan działania, odpowiedzą na wszystkie pytania, rozwieją ewentualne wątpliwości oraz odpowiednio poprowadzą nas przez wszystkie sesje zabiegu.Emil Paruszewski

Emil Paruszewski

Autor artykułu

Manager kliniki. Doskonale rozumie problem łysienia, ponieważ borykał się z nim od 17 roku życia. Od początku wiedział, że SMP to świetne rozwiązanie problemu. Dziś ma świadomość, jak zabieg pozytywnie wpłynął na jego życie. Pragnie uświadomić innym, że SMP to złoty środek.