Czy mikropigmentacja skóry głowy uszkadza mieszki włosowe?

Emil Paruszewski | Sie 24, 2019

Czy mikropigmentacja skóry głowy uszkadza mieszki włosowe?

Mężczyźni w średnim wieku często tracą włosy i pojawiają się charakterystyczne zakola czy nawet łysina. Nie wygląda to zbyt estetycznie i może prowadzić do niemałych kompleksów. Na szczęście są nowoczesne metody maskowania tego problemu, jednocześnie dodające pewności siebie i możliwość zapomnienia o swoich kompleksach związanych z utratą włosów. Mikropigmentacja skóry głowy stała się obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na maskowanie łysienia, który jest dostępny praktycznie na każdą kieszeń. Istnieje jednak pogłoska, że ta metoda może uszkadzać cebulki włosów, pogłębiając łysinę. Czy to prawda?

Mikropigmentacja włosów – co to właściwie jest?

Ta dość obco brzmiąca nazwa to nic innego, jak płytkie wprowadzanie pigmentu pod skórę w miejscach łysiejących, co daje wrażenie krótko ostrzyżonej fryzury. Metoda ta opiera się na pigmencie kolorystycznie odpowiednio dobranym do naturalnego koloru włosów, stąd też osiąga się bardzo dobrze wyglądający efekt. Jest to zabieg mało inwazyjny, wiele osób porównuje go z tatuowaniem skóry, jednak nie do końca tak jest. Efekty zagęszczenia włosów i zakrycia łysiny utrzymują się około trzech lat, stąd też konieczność powtarzania zabiegu po upłynięciu tego okresu, klasyczny tatuaż natomiast jest trwały, i można go jedynie poprawić.

Mikropigmentacja nie uszkadza cebulek włosów, jako że pigment wprowadzany jest pod skórę dość płytko, a jego właściwości nie mają żadnego wpływu na kondycję i zdrowie cebulek włosów. Dzięki odpowiedniemu doborowi koloru pigmentu oraz wybraniu linii włosów, efekt jest bardzo naturalny i praktycznie niemożliwy do odróżnienia od zwykłych włosów. Warto również zauważyć, że pigment używany do zabiegu jest stworzony na bazie minerałów, zatem nie ma ryzyka podrażnienia skóry czy wywołania reakcji alergicznych. Mikropigmentację najczęściej zaleca się mężczyznom, których dotyka problem łysienia, a dzieje się to najczęściej w okolicach 30 roku życia.

Wybierz odpowiedniego specjalistę

Rozważając poddanie się temu zabiegowi warto wybrać odpowiednią specjalistyczną klinikę, która profesjonalnie i bezpiecznie przeprowadzi całą procedurę mikropigmentacji. Specjalistyczna wiedza, sprzęt oraz doświadczenie osób wykonujących zabieg powinny być sprawą priorytetową dla potencjalnego klienta. Stąd też warto zapoznać się z ofertami najpopularniejszych klinik w zakresie mikropigmentacji, ponieważ tylko wtedy będziemy mieli pewność co do jakości zamówionej usługi.

Mikropigmentacja zdecydowanie jest warta swojej ceny, a opinie osób, które się jej poddały są jednoznaczne. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, oraz bezpieczny dla zdrowia człowieka. Ma charakter wyłącznie wizualny i daje to, czego oczekuje klient – widoczne zagęszczenie linii włosów, a przede wszystkim ukrycie postępującego łysienia, które przyczynia się do złego samopoczucia i obniżonej samooceny. Gęste włosy zawsze były synonimem piękna – dla mężczyzn ma to szczególne znaczenie, dlatego zdecydowanie warto wziąć ten zabieg pod uwagę.Emil Paruszewski

Emil Paruszewski

Autor artykułu

Manager kliniki. Doskonale rozumie problem łysienia, ponieważ borykał się z nim od 17 roku życia. Od początku wiedział, że SMP to świetne rozwiązanie problemu. Dziś ma świadomość, jak zabieg pozytywnie wpłynął na jego życie. Pragnie uświadomić innym, że SMP to złoty środek.