Blog

2018-06-04
Czy stres ma wpływ na wypadanie włosów?
Wiele osób zastanawia się, czy stres może wpływać na wypadanie włosów. Często mówi się, że można osiwieć ze zmartwień i tak też jest - jednak czy można wyłysieć z powodu zmartwień?
2018-05-31
Czy lato to dobry czas na wykonanie mikropigmentacji skóry głowy?
Wiele osób zastanawia się, jaki moment w roku jest najlepszy na zabieg SMP. Lepiej zimą, czy może jednak latem?
2018-05-26
Co powiedzą inni?
Tak już jest, oceniamy i jesteśmy oceniani. Oceniamy innych i siebie. Czy wiesz, że "pierwsze wrażenie" trwa tylko i aż od 0.1-30 sekund? Co wtedy oceniamy?
2018-05-17
Mieć dużo na głowie
Patrzysz w lustro, przeczesujesz włosy i nie zadowala Cię to, co widzisz? Dzień po dniu włosy stają się coraz rzadsze, a zakola powiększają się? Pojawia się "kółko" z tyłu głowy? Używasz wcierek, zmieniasz dietę, zażywasz tabletki, ale wypadanie włosów nadal postępuje?
2018-04-05
Czy sterydy mają wpływ na wypadanie włosów ?
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób dba o swoją sylwetkę oraz wygląd. Niepokojący jest fakt, że część „sportowców” chce uzyskać wspaniałą sylwetkę w bardzo krótkim czasie.
2018-01-30
Chemioterapia, a mikropigmentacja
Chemioterapia to jedna z wielu metod w przypadku leczenia chorób nowotworowych. Jej zadaniem jest zniszczenie komórek nowotworowych, bakterii, a także drobnoustrojów za pomocą bardzo silnych środków syntetycznych.
2018-01-09
Przerzedzone włosy nie tylko u mężczyzn
Może się wydawać, że utrata włosów jest problemem typowo męskim, jednak warto podkreślić, że dotyczy również kobiet...
2018-01-03
Dobra wiadomość dla łysych
Słyszeliście kiedyś, że łysi mężczyźni są postrzegani przez kobiety jako inteligentniejsi, dominujący i bardziej pociągający? To nie plotki, uczeni z Uniwersytetu Barry na Florydzie potwierdzili to badaniami.
2017-03-03
Kilka słów o nieudanych zabiegach mikropigmentacji skóry głowy - jak tego uniknąć ?
Celem mikropigmentacji skóry głowy jest poprawienie naszego wyglądu, lecz możemy uzyskać odwrotny efekt, jeśli wpadniemy w niepowołane ręce. Zabieg SMP to procedura złożona, a na końcowy efekt wpływa wiele czynników...
2017-01-05
Łysienie i jego rodzaje
Współcześnie coraz więcej osób ma problemy z nadmiernie wypadającymi włosami. Część z tych osób jest narażona na zupełne wyłysienie. Łysienie jest przypadłością, która polega na postępującym zanikaniu wytwarzania włosa w mieszku włosowym.
2016-10-20
7 korzyści mikropigmentacji skóry głowy
Mikropigmentacja skóry głowy daje wiele korzyści, odkryj kilka z nich...
2016-10-12
Czym jest mikropigmentacja skóry głowy? Krótko, zwięźle i na temat.
Mikropigmentacja skóry głowy (Scalp MicroPigmentation, skrót SMP) - to niechirurgiczna metoda walki z łysieniem. Zabieg SMP polega na wprowadzeniu pigmentu w skórę głowy, tworząc małe punkty wyglądające jak krótko ścięty włos.